Jeigu jūsų lygintuvas kenčia nuo prilipusių purvų, ar netgi nuodėgulių – šis straipsnis kaip tik jums. Pirmuosiuose trijuose būduose aprašome lygintuvo pado valymo būdus, naudojant skirtingas priemones. Ketvirtoji dalis pateikia lygintuvo pado angų valymą, o paskutinė, penktoji – viso lygintuvo valymo būdą, naudojant indų ploviklį.

Kaip valyti lygintuvo padą, naudojant druską?

 1. Pasiruoškite lyginimo lentą, ant jos uždėdami popierinių rankšluosčių, ar sulankstytą medvilninį audinio gabalėlį. Nešvarumai prilips prie audinio, tad naudokite tą, kurio jau nebereikės.
 2. Užberkite druskos ant popieriaus, ar medvilninio audinio. Kuo stambesnė druska, tuo geriau. Puikiai tiktų ir jūros druska.
 3. Įjunkite lygintuvą maksimaliu kaitinimo rėžimu. Tik nejunkite garinimo funkcijos, jeigu tokia yra.
 4. Lygintuvui įkaitus, perbraukite per druską, švelniai pasausdami. Nešvarumai prilips prie druskos ir persiduos popieriniam rankšluosčiui, ar audiniui.

Kaip valyti lygintuvo padą, naudojant actą, bei druską?

 1. Į puodą įdėkite lygiomis dalimis druską, bei baltąjį actą ir pašildykite. Šildykite vidutine kaitra tol, kol druska ištirps vandenyje. Neleiskite mišiniui užvirti, nes verdančio acto kvapas nėra labai malonus aromatas.
 2. Nuimkite puodą nuo kaitlentės, bei truputį palaukite, kol atauš. Mišinys turi būti šiltas, bet ne per karštas, kad nenudegintų rankų.
 3. Pamirkykite skudurėlį mišinyje, bei pradėkite valyti lygintuvo padą. Sunkiai valomoms dėmėms, ar net nuodėguliams, naudokite storais šeriais šepetėlį. Tik nenaudokite metalinio šepečio.
 4. Pabaigai, nuvalykite padą skudurėliu, pamirkytu baltajame acte, bei įjungę lygintuvą, palyginkite seną, medvilninį audinį.

Kaip valyti lygintuvo padą, naudojant dantų pastą?

 1. Užtepkite nešvarias lygintuvo pado vietas dantų pasta (lygintuvas turi būti atšalęs).
 2. Įtrinkite dėmes pasta, bei palaukę pora minučių, nuvalykite pastą švariu skuduru.
 3. Įjunge garinimo funkciją, lyginkite nereikalingą audinį (patartina – medvilninį), penkias minutes. Visi purvai persiduos lyginamam audiniui.

Kaip valyti lygintuvo pado angas?

 1. Paimkite ausų krapštuką, bei pamirkykite jį baltajame acte, ar baltojo acto – druskos mišinyje (kaip kad šio straipsnio, antrajame metode).
 2. Įkiškite krapštuką į angą, bei pasukinėkite. Tada paimkite sausą ausų krapštuką ir dar kartą pakaišiokite į actu išvalytą angą. Sausais ausų krapštukais išvalykite visus, valymo mišinio, likučius.
 3. Naudokite lygintuvą, kaip įprasta.

Kaip valyti lygintuvą,  indų plovikliu?

 1. Įpilkite nedidelį kiekį indų ploviklio į šiltą vandenį. Indų ploviklio naudokite ne per daug. Tik tiek, kad atsirastų putos.
 2. Pamirkykite skudurėlį paruoštame mišinyje, bei pradėkite valyti lygintuvą, skiriant ypatingą dėmesį padui. indų ploviklis įpatingai padeda, valant teflono dangos padus turinčius lygintuvus. Šie, teflono dangos lygintuvai, per audinius slysta itin lengvai, bet yra labiau pažeidžiami įbrėžimams. Tad elkitės atsargiai.
 3. Nuvalykite lygintuvą vandenyje pamirkyti skudurėliu, bei leiskite lygintuvui pilnai išdžiūti, prieš naudojant!

 

Nežinote? Klauskite!