Jeigu šaldytuve atsirado ne itin malonių kvapų, pirmiausiai reikia jį kruopščiai išvalyti. Jeigu valymas nepadėjo į kovą su netenkinančiais šaldytuvo aromatais stokime paprastomis, tačiau itin veiksmingomis priemonėmis.

Šaldytuvo kvapų naikinimas cheminėmis priemonėmis

Niekas nepaneigs, kad cheminės priemonės yra veiksmingos. Parduotuvėje jų galima rasti visą gausybę. Tačiau, kad ir kokias priemones pasirinksite būtinai vėliau gerai jas nuvalykite. Ypatingai tas vietas, kurios turės sąlytį su maistu. Kita vertus, galima apsieiti ir be cheminių priemonių, norint pašalinti nepatinkantį šaldytuvo kvapą.

Šaldytuvo kvapų naikinimas actu

Actas – visagalis. Jeigu jau kuris laikas nesėkmingai bandote neutralizuoti nemalonius kvapus atskieskite vandenį su actu santykiu 1/1. Gautu tirpalu suvilgykite skudurėlį ir juo išvalykite šaldytuvo dureles. Jeigu šaldytuvo kvapas itin aštrus, šiame tirpale suvilgytą vatos tamponėlį padėkite tolimiausiame šaldytuvo kampe.

Šaldytuvo kvapų naikinimas anglimi

Medžio arba aktyvuota anglis jau nuo seno žinoma, kaip itin veiksminga nemalonių kvapų šalinimo priemonė. Dar mūsų senelės susmulkindavo anglį ir pabėrusios ją ant lėkštelės palikdavo šaldytuve septynioms valandoms. Galima susmulkintas anglis palikti šaldytuve nuolat. Aktyviosios anglies galima įsigyti, tarkime, Senukų prekybos centre, santechnikos skyriuje.

Šaldytuvo kvapų naikinimas vaisiais

Citrusiniai vaisiai, tokie kaip citrinos ar apelsinai, taip pat efektyviai naikina kvapus. Reiktų perpjauti vaisių ir padėti ant lėkštelės kelioms dienos. Vėliau būtina ją keisti, nes citrina ar kitas vaisius, tiesiog, supus. Taip pat, galite ant lėkštelės padėti džiovintų vaisių žievelių. Jas taip pat reikės pakeisti po savaitės.

Šaldytuvo kvapų naikinimas soda

Soda, kaip ir druska dažnai laikoma šaldytuve, atskirame indelyje, kaip prevencinė nemalonių kvapų atsiradimo priemonė. Tačiau yra ir daugiau sodos panaudojimo galimybių. Juolab, kad tai natūrali ir ekologiška priemonė.

Į vandenį įmaišykite kelis šaukštelius sodos. Šiuo tirpalu galite plauti šaldytuvo vidų. Ypatingą dėmesį skirkite nutekėjimo angų valymui, nes, būtent šiose vietose kaupiasi daugiausiai nešvarumų.

Šaldytuvo kvapų naikinimas kava

Kava nenaikina, tačiau pakeičia kvapą. Stiprus kavos aromatas lyg permuša nemalonius šaldytuvo kvapus. Jums tereikia kelis šaukštelius kavos paberti ant lėkštutės ir padėti tolimiausiame šaldytuvo kampe. Tiesa, jeigu šaldytuve yra daugiau drėgmės kavą keiskite,mažiausiai kartą į savaitę kartą.

Šaldytuvo kvapų naikinimas duona

Duona yra vienas patikimiausių, tačiau ir trumpiausią efektą suteikiančių priemonių. Duona, kaip niekas kitas sugeria, lyg kempinė, aplinkui sklandančius aromatus. Duonos gabalėlį reiktų padėti į šaldytuvą ir jam sudžiūvus pakeisti nauju. Šią procedūrą kartoti teks kas porą dienų.

Patarimai: 
  • Net ir naujas šaldytuvas gali turėti gamyklinį kvapą. Prieš pradėdami laikyti maisto produktus naujame šaldytuve jo vidų reiktų išvalyti sodos tirpalu. 
  • Nepamirškime maisto produktus dėti į skirtingas šaldytuvo lentynas. Pieno produktai turėtų būti laikomi kitoje lentynoje, nei mėsa. Žuvį laikykime kiek atokiau nuo daržovių. 

Nežinote? Klauskite!