Šiais plastikų ir kitų dirbtinių medžiagų laikais mediniai baldai tampa tikra prabanga. Žinodami ir suprasdami jų vertę, mes neabejotinai norime juos išlaikyti ilgą laiką puikios būklės. Tad periodiškas medinių baldų valymas yra būtinas, norint tai pasiekti. Ir kai įprastas dulkių valymas nepadeda pašalinti visų nešvarumų, ateina laikas imtis rimetsnių valymo būdų. Šiame straipsnyje jie ir aprašyti.

Baldų valymas
Jums gali prireikti:
  • Guminų pirštinių;
  • Medvilninių kempinėlių arba vatos;
  • Indų ploviklio arba muilo;
  • Mineralinio spirito (vaitspirito arba terpentino);
  • Baldų vaško;
  • Merliaus.
Jeigu jūs esate tikri, kokiu apsauginiu sluoksniu mediniai baldai padengti – dažais, laku, ar kt. – naudokite tam sluoksniui tinkamą valymo metodą. Kitu atveju teks valyti pradedant nuo švelniausio būdo ir jei prireiks – baigiant šiurkštesniu. Taip būsite tikri, jog imatės visų apsaugos priemonių ir sumažinsite tikimybę pažeisti medienos paviršių.

 

Švelnus medinių baldų valymas:
Pradėkite nuo švelniausio medinių baldų valymo metodo. Ant sudrėkinto medvilninio skudurėlio užlašinkite lašelį indų ploviklio ir švelniai pavalykite nematomą baldo dalį (stalo apačią, kėdės koją ar pan.) ir įsitikinkite, jog indų ploviklis nedaro žalos medinio baldo apsauginiam sluoksniui. Jeigu pastebėsite neigiamus pokyčius – tęskite valymą be indų ploviklio arba bandykite kitą (švelnesnį) indų ploviklį arba paprasčiausią muilą. Jeigu valant su indų plovikliu viskas vyksta sklandžiai, tęskite valymą, tik nepadauginkite vandens, kad mediena jo neprisigertų, o baigę darbą kruopščiai nusausinkite.

 

Agresyvesnis medinių baldų valymas:
Jeigu ankstesnis medinių baldų valymas nepadėjo, antrasis žingsnis būtų naudojant mineralinį spirtą. Vaitspiritas arba terpentinas tam puikiai tiks. Šie spiritai neturėtų pažeisti sluoksnio, kuriuo padengti baldai, bet visgi, kaip visada – reikia išsimėginti ant į akis nekrentančio plotelio. Geriausia tam naudoti medvilninę kempinėlę arba vatos gabalėlį. Jeigu viskas vyksta sklandžiai, tęskite valymą ir visas purvas turi sėkmingai nusivalyti. Jeigu naudosite terpentiną – būkite atsargūs. Nors jis, kitaip negu vaitspiritas, yra natūralios prigimties (dažniausiai) jis dirgina kvėpavimo takus (net ir bekvapis), tad būtina dirbti gerai vėdinamoje patalpoje, bei dėvėti gumines pirštines.

 

Taip pat skaitykite kaip pašalinti įvairiausios kilmės nešvarumus nuo įvairių paviršių (taip pat ir medinių baldų), valant melamino kempinėle.

 

Ir pabaigai:
Jeigu viskas pavyko sklandžiai ir esate patenkinti baldų valymo rezultatu, vertėtų pagalvoti apie jų padengimą medienos vašku, kuris ne tik sukurs papildomą apsauginį sluoksnį, bet ir suteiks papildomo blizgesio – priklausomai nuo pačio vaško. Vaškuojant baldus, puikiai tinka merlius. Denkite tolygiai, bei trinkite sulig medžio raštu. Platesnė informacija turėtų būti pateikta ant produkto pakuotės.

 

Pastaba: medinių baldų valymas turėtų būti atliekamas su minkšta, bepūke šluoste. Taip pat, venkite plunksninių / plastikinių dulkių šluosčių, nes jos kartais (nors retai, bet visgi..) apibraižo baldų paviršių.

 

Nežinote? Klauskite!