Langų nubraukiklis, greičiausiai, visų mūsų yra puikiai pažįstamas – tai įrankis su plokščia ir lygia guma, skirta nubraukti nuo paviršiaus skystus nešvarumus. Šio įrankio ištakos siekia dar viduramžius, kai žvejai panašiais įrankiais nustumdavo žuvų atliekas nuo laivų denių.

Atėjus 20-ąjam amžiui ir pradėjus dygti dangoraižiams, šis įrankis buvo perdarytas ir pritaikytas langų valymui. Visgi, jis neprilygo tokiam, kurį naudojame šiandien – tai buvo stambus, su dvejomis sunkiomis gumomis įrankis, kurio gumos pakeitimui reikėdavo atsukti 12-a varžtų. Panašesnis į šių laikų nubraukiklį buvo užpatentuotas 1936 metais, JAV.

Kaip matome, langų valymo technika, iš esmės, nesikeičia jau ilgą laiką. Greičiausiai lūžis įvyks tik pradėjus naudoti langų valymo robotus, kurie po truputį jau pradeda rodytis rinkoje. Visgi, jie dar labai nerangūs ir dažniausiai neverti didelių pinigų sumų, tad langų nubraukiklis lieka vieninteliu optimaliu pasirinkimu, valantiems langus namų sąlygomis. Tačiau čia iškyla kitas klausimas – kokį nubraukiklį pasirinkti? Parduotuvėse matome gausybę įvairiausių pasirinkimų – nuo brangiausių iki pigiausių, nuo įmantriausių iki paprasčiausių. Tad klausimas nelengvas. Pirmiausia reikia žinoti kiek tų langų planuojate valyti. Jeigu tai tėra buto ar namo langų valymas porą kartų metuose – praktiškiausia būtų rinktis kokybišką ir nebrangų įrankį. Būtent tokį ir pasiūlysime rašinio pabaigoje. Jeigu langų valymu užsiimti planuojate rimčiau – valyti giminių ir kaimynų langus – rinktis reiktų profesionalesnį, dažniausiai metalinį nubraukiklį, su minkšta ir kokybiška guma. Taip pat profesionalų kotą (jeigu reikia valyti dideniame aukštyje – teleskopinį). Toks įrankis kainuoja nemažai ir jį reiktų pirkti iš didmenine prekyba užsiimančių perpardavėjų, nes Senukuose ar Maximoje tokių profesionalių įrankių greičiausiai nerasite.

Na, o ieškant paprasto, namų sąlygomis tinkančio dirbti įrankio, toli ieškoti nereikia. Pasirinkimas čia platus ir geriausias variantas gali nuolat keistis, atsirandant naujiems produktams, tačiau kaip matome iš istorijos – tie pokyčiai minimalūs, tad pirkti kažką brangaus ir įmantraus, manome yra nepraktiška. Svarbiausia, kad įrankis nebūtų su pritvirtintu langams valyti šepečiu kitoje nubraukiklio pusėje. Tai labai nerangus ir nepatogus nubraukiklio tipas. Nuo šepečio nuolat varvės vanduo, o ir nubraukiklio guminė dalis, kiek teko pastebėti, dažniausiai būna neefektyvi – nepakankamai prisispaudžia prie stiklo, tad ir nuvalo tragiškai. Svarbiausia, kad guma būtų pakankamai minkšta ir turėtų plastmasinę nugarėlę, kuri ją pakankamai prispaustų prie stiklo ir neleistų per daug išsilenkti. Taip pat svarbu, kad į įrankio rankeną kištųsi standartinio pločio kotai (tokie patys, kokiais valote pavyzdžiui, namų grindis). Taip išvengsite bereikalingų išlaidų brangiems ir neretai greitai sugendantiems specialiems nubrauktuvų kotams pirkti. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į nubraukiklio plotį – kuo guminė dalis platesnė (ilgesnė), tuo mažiau nubraukimų reiks daryti. Tik neapsigaukit ir nenusipirkit per plataus jūsų tipo langams!

Tad sudėjus visus “už” ir “prieš”, pateikiame mūsų siūlomą langų nubraukiklį, kurį galite rasti Senukų Langų nubraukiklisprekybos centre (jeigu žinote kur tokį įsigyti pigiau – praneškite ir paskelbsime visiems kitiems). Kodėl būtent jį? Nes jis gerai atlieka savo funkciją ir svarbiausia – yra labai pigus. Senukų internetinėje parduotuvėje šį, 25cm ilgio langų nubraukiklį galima nusipirkti vos už 1,01 Eur. (akcijos metu). Įprasta kaina parduotuvėse – 2,02 Eur. 35cm. ilgio tas pats langų nubraukiklis kainuoja 1,23 Eur (akcijos metu) ir 2,45 Eur. įprastine kaina (tokios kainos nurodytos 2016.02.28).

Šių argumentų, greičiausiai turėtų užtekti…

Nežinote? Klauskite!