Sidabras yra malonus akiai, bei universalus mūsų poreikiams, metalas. Jo švelnus blizgesys suteikia elegancijos patiekalams, bei mums patiems. Deja, jis taip pat yra gana trapus, lyginant su kitais metalais. Ant jo lengvai atsiranda dėmių, bei įbrėžimų ir jis greitai pajuoduoja. Atsiradus tokiems nešvarumams, mums neretai kyla abejonių, kaip geriausia tai išvalyti, įpatingai, jei tai yra brangus mums daiktas ir jo nesinori sugadinti.

Plačiai paplitęs ir žinomas sidabro valymo būdas, naudojant dantų pastą, nėra blogas, bet nėra ir geriausias. Yra lengvesnis ir efektyvesnis būdas kaip išvalyti net ir įsisenėjusias dėmes nuo sidabro gaminių.

Jums reikės:

 1. Valgomosios sodos miletlių
 2. Valgomosios druskos
 3. Aliuminio folijos
 4. Virinto vandens

Instrukcija, kaip valyti sidabrą:

 • Dubenį, ar savo pasirinktą kitą indą, padenkite folija, kad blizgioji pusė žiūrėtų į jus.

Dubenį padengti folija

 • Į dubenį sudėkite sidabrinius daiktus, bei įberkite sodos, bei druskos (sodos ir druskos kieki nustatykite patys. Tai priklausytų nuo kelių faktorių, kaip kad dubens dydis, sidabrinių daiktų kiekis / dydis, nešvarumų kiekis)

Įberti druską, bei sodą

 • Užpilkite verdančiu vandeniu, bei leiskite pastovėti 15-ą minučių. (Galite dubenį uždengti dankčiu, ar lėkšte, kad vandens karštis šiek tiek ilgiau išsilaikytų)

Užpilti verdančiu vandeniu

 • Jeigu ant sidabrinių daiktų yra daug nešvarumų, iškart pastebėsite juoduojantį vandenį, nes soda su druska iškart reaguoja ir pradeda aktyviai doroti visus juodulius.

Soda ir druska padarys darbą už jus

 • Praėjus 15-ai, 20-iai minučių, nupilkite vandenį ir patikrinkite. Jei sidabras vis dar neblizga, kaip norėtųsi – pakartokite visą procesą. Bandykite įdėti daugiau sodos, bei druskos.
 • Žemiau galite pažiūrėti, koks rezultatas gavosi, pamerkus šiuos sidabriniu šaukštus į druskos ir sodos mišinį, 15-ai minučių.

Prieš ir po sidabro valymo

Patarimai:

 • Jeigu šaukštas, šakutė, ar kitas sidabrinis daiktas netelpa į indą (nes per ilgas), palaikius kelias minutes, jį tiesiog apverskite.
 • Norėdami išlaikyti sidabrą idealios būklės, turėtumėte jį karts, nuo karto papoliruoti.  Didžiuosiuose prekybos centruose, galite rasti sidabro poliravimo priemones.
 • Labai pajuodavusius ir kitais būdais neišvalomus sidabrinius dirbinius pabandykite išvalyti tokiu būdu: padenkite aliuminio folija puodą, ar keptuvę. Įdėkite sodos, druskos, bei sidabrinius daiktus. Užpilkite verdančiu vandeniu, bei virinkite patį puodą, ar keptuvę. Praėjus vos kelioms minutėms, sidabras turėtų kaip reikiant pašviesėti.


Nežinote? Klauskite!