Įsivaizduokite save einančius kokioje nors gražioje vietoje, tarkime – Gedimino prospekte, ar Laisvės alėjoje. Lengvas pasivaikščiojimas malonioje aplinkoje jus įkrauna teigiamomis emocijomis. Kvėpuojate tyrą orą, klausotės nepažįstamųjų batų kaukšėjimų, gėritės miesto architektūros dėtalėmis. Bet staiga, jūsų žvilgsnį patraukia kai kas, stipriai iškrentantis iš konteksto. Negali būti! Tai bjauru! Kaip tokia šlykšti šiukliadėžė gali čia stovėti? Aprūdijus, nerūdijančio pleno šiukšliadėžėReikia kažką daryti. Juk kažkas turi imtis iniciatyvos. O išeitis yra viena – tučtuojau tai išvalyti! Tik neskubėkite. Nepulkite beatodairiškai šveisti. Dar pamanys, kad nepilno proto… Geriau ramiai sau praeikite, lyg to nė nepastebėdami. Išanalizuokite situaciją ir nustatykite situacijos sudėtingumą. Šį kartą pasitaikė kietas riešutėlis – nerūdijančio plieno šiukšliadėžė kaip reikiant aprūdijusi (taip – nerūdijantis plienas, visgi, rūdija…). Tai reiškia, teks kviestis patikimuosius pagalbininkus – sodą, bei actą. Juk jūs nepamiršote pasiimti su savimi sodos, bei acto? Jeigu, visgi pamiršote – imkite iš rezervo (net nesinori galvoti, jog neturite, vidinėje švarko kišenėje, specialių talpų, žiupsneliui sodos, bei šlakeliui acto).

Tad ramiai sugrįžtate prie aprūdijosios šiukšliadžės. Pasiruošiate valymo darbams, bei jei reikia – įspėjate aplinkinius žmones, bei uždarote, šalia esančios gatvės, eismą. Išsidėliojate reikmenis, bei susidarote valymo planą.

Instrukcija, kaip valyti rūdis, nuo nerūdijančio plieno:
  • Sudrėkinate nerūdijantį plieną baltuoju actu. (Galima naudoti ir karštą vandenį, bet vargu ar turėsite su savimi virdulį, bei pakankamai ilgą prailgintuvą). Padengiate metalą sodos milteliais. (Taip pat galite daryti sodos, bei acto pastą. Pasta turėtų būti pakankamai tanki, kad nenutekėtų žemyn).

Kaip nuvalyti rūdis nuo metalo?

  • Vėl, lyg niekur nieko, ramiai sau nueinate. Jei vejasi policija, ar šiukšlių dėžės savininkas – nubėgate. Grižtate už 20-30-ties minučių. Actas, bei soda jau turėtų būti padarę didžiąją darbo dalį. Jums beliks viską apvalyti – tiesiog pasiimkite šveitimo skudurėlį, jei norite – sudrėkinkite acte, bei pradėkite šveisti. Jei rūdys senos, pašveisti gali teikti stipriau, bet daugeliu atveju rūdys valosi lengvai. Dėmesio – šveitimo skudurėliu trinkite lygiagrečiai nerūdijančio plieno raštui. Pavyzdžiui, šią šiukšliadėžę teko trinti iš kairės į dešinę, arba atvirkščiai, bet ne iš viršaus į apačia, ar iš apačios į viršų.

Nerūdijančio plieno rūdis, trinkite šveičiamuoju skudurėliu.

  • Kaip pastebėsite – rūdys valysis nesunkiai. Visgi, senoms rūdžių dėmėms, valymo scenarijų gali tekti pakartoti iš naujo. Bet kad ir kaip bebūtų, rezultatas matosi akivaizdžiai, o ir pasiektas jis buvo nesunkiai. Dabar jau galite ramiai sau kulniuoti toliau.

Nuvalytos rūdys nuo nerūdijančio plieno


Nežinote? Klauskite!