Ar Jūs ilgitės to blizgančio naujo kompiuterio vaizdo, ar negalite pakęsti minties apie nevykusį vykdomąjį vaizdą? Čia pateiktas aprašymas, kaip paruošti kompiuterio ekrano valymo reikmenis naudojant paprastas namų apyvokos priemones. Prašau Jūsų perskaityti VISUS įspėjimus šio straipsnio žemiau esančiame skyriuje prieš tai, kai bandysite išvalyti bet kokį LCD ekraną!

Šiomis dienomis, dauguma gamintojų jau neberekomenduoja naudoti ant LCD ekrano jokių produktų, kurių sudėtyje būtų NORS KIEK alkoholio, amoniako ar kitų stiprių tirpiklių.

Jeigu skirsite ypatingą dėmesį tam, kokias sudėtines dalis ir tarą, kurioje planuojate išmaišyti savo skiedinį bei audiniams, kuriais ketinate valyti, visai įmanoma išvalyti savo LCD ekraną namų apyvokos priemonėmis. Jeigu nesate tikras apie bet kurią iš dalių, paminėtų viršuje, saugiausias būdas yra nusipirkti drėgnų/sausų komerciškai prieinamų šluosčių komplektą, kuris sumodeliuotas ir išbandytas būtent LCD bei Plasma ekranų valymui.

Žingsniai

Pirmas metodas: sukurti valymo skiediklį

1 Sukurti lengvą valymo tirpalą. Idealus sprendimas yra paprastas distiliuotas vanduo. Jei yra reikalingas efektyvesnis valymas, 50/50 acto ir distiliuoto vandens mišinys taip pat gali būti efektyvus.

Gamintojai daugiau neberekomenduoja naudoti jokių valymo priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, amoniako ar kitų stiprių tirpiklių LCD ekranams valyti.

2 Skiedinį sudėkite į mažą purkštukinį buteliuką, tokio tipo, kai purškiate nuo viršaus tam, kad išgautumėte smulkią dulksną. Tačiau nenaudokite to purškimui ant paties ekrano.

3 Užtepkite minimalų kiekį savo tirpalo ant labai švelnaus, tarkim, medvilninio rūbo (pavyzdžiui, senų marškinėlių), mikropluoštinio audinio be pūkelių, vienkartinių rūbų ir panašiai. Didelis rūbas (ar keletas vienkartinių šluosčių) yra geriausias pasirinkimas todėl, kad jis padės sumažinti ruožų ar pirštų antspaudų palikimo riziką. Nesušlapinkite rūbo, tiesiog jį sudrėkinkite. Šlapias rūbas gali varvėti valant ekraną, tirpalas gali stipriai tekėti nuožambyje, o ekranas tapti visiškai sugadintu!

4. Šluostykite ekraną sukamaisiais arba kitokiais judesiais. Greiti sukamieji judesiai paprastai panaikina ruožus. Stenkitės valyti švelniais judesiais, tačiau tuo pačiu metu ir sukelti šiek tiek spaudimo. Naudokite tik tiek jėgos, kad jaustumėte, jog ekranas kontaktuoja su rūbu. Būkite atidūs, kad neįspaustumėte pirštų į rūbą ar į ekraną. Jeigu naudosite per daug jėgos valydami ekraną, galite pažeisti LCD terpę, paversdami LCD ekraną nenaudotinu.

 

Antras metodas: Šluostykite drėgnu audiniu

1 Išjunkite kompiuterį ir atjunkite įkroviklį bei bateriją.

2 Sudrėkinkite švelnų audinį vandeniu. Užtepkite šiek tiek vandens ant švelnaus mikropluošto, šiek tiek sudrėkindami audinį.

Naudokite tiktai švelnią medžiagą. Lengva pluoštinė medžiaga veikia geriausiai, bet dauguma kandžių rūbų taip pat suveiks gerai. Tačiau, nenaudokite popierinių rankšluosčių, indų rankšluosčių ar kitų šiurkščių rūbų.

Nepaskandinkite audinio vandenyje. Labiau tikėtina, jog permirkęs audinys lašės vandens pertekliumi į mechanizmą, kas gali sukelti rimtą pavojų kompiuteriui. Jeigu netyčia panaudojate per daug vandens, gerai išgręžkite audinį iki jis taps tik šiek tiek drėgnas.

Siekdami geriausių rezultatų, turėtumėte naudoti distiliuotą vandenį vietoj vandens iš čiaupo. Vandens iš čiaupo sudėtyje yra daug mineralų, ir dauguma iš šių mineralų gali būti laidūs. Taigi, vanduo iš čiaupo yra didesnis nepakankamumo sukėlėjas nei distiliuotas vanduo.

Jokiu būdu nepurkškite vandens tiesiai ant Macbook Pro ekrano. Tai neabejotinai sukelia šansus vandeniui patekti į mechanizmą, tokiu būdu gali būti sukeliamas ir nepakankamumas. Naudokite vandenį tik tada, kai Jūs juo drėkinate švelnų audinį.

3 Nušluostykite ekraną. Šluostykite ekraną nuo vienos pusės į kitą, nuo viršaus į apačią, dirbdami mažais sukamaisiais poliravimo judesiais. Taikykite tvirtą, tačiau nežymų spaudimą ekranui, kai dirbsite.

Laikykite ekraną už pačio viršaus ar pačios apačios tam, kad būtų išvengta naujų dėmių dirbant.

 

Gali prireikti pereiti per ekraną daugybę kartų iki visos dėmės bus pašalintos. Taip pat gali prireikti pakartotinai sudrėkinti rūbą, kai dirbate, priklausomai nuo to, kiek perėjimų per ekraną Jums reikia padaryti.

Patarimai

Popierinės servetėlės ir kiti popieriniai produktai paliks popieriaus gabaliukus ant Jūsų monitoriaus. Geriau net nebandyti jų naudoti. Jų sudėtyje gali būti medienos skaidulų ir jie gali net subraižyti pažeistus paviršius.

NIEKADA nepurkškite JOKIO tirpalo tiesiai ant ekrano! LCD ir Plasma ekranai turi elektrinius prijungimus. Bet koks skiedinys, kuris varva ar teka žemyn ekranu gali sukelti nepakankamumą arba, kitu atveju, tiesiog sunaikinti Jūsų ekraną visam laikui! VISADA išbandykite savo skiedinį TIK ant valymui paruošto audinio.

Jeigu nenorite mineralinių dėmių ant ekrano, nenaudokite vandens iš čiaupo.

Jeigu esate fotografas, galite naudoti šluostes objektyvui nuvalyti vietoj minkšto medvilninio audinio.

Jeigu turite šluostę akiniams, patikrinkite jos blogąją pusę ir jei ant jos rasite užrašą „Isopropanol“, jokiu būdu nenaudokite jos LCD monitoriaus valymui.

Jeigu užtepate per daug tirpalo ir jis tampa per daug varvantis arba per daug drėgnas, nušluostykite jį minkštu medvilniniu audeklu ir užtepkite mažiau.

Valykite ir tada leiskite jam šiek tiek įsigerti, tuomet vėl pakartokite. Būkite kantrūs su dėmėmis, kurias sunku išvalyti.

Naudokite medvilninį tamponą vietoms, kurias sunkiau pasiekti.

 

Įspėjimai

Pluoštinio audeklo naudojimas yra geriausias pasirinkimas, „seni marškinėliai“ ar kitas minkštas audeklas gali surinkti dulkes, kurios gali būti kenksmingos kompiuteriui.

Jeigu dvejojate, pirmiausia pabandykite ant mažo ekrano ploto.

Nenaudokite popierinių rankšluosčių, jų sudėtyje yra medienos skaidulų, kurios gali subraižyti LCD ekraną.

Naudokite tiek spaudimo, kad būtų įmanoma išlaikyti valymui skirtą šluostę ant ekrano. NIEKADA nespauskite stipriai, netrinkite ar nešveiskite valydami LCD ekraną todėl, kad visi šie veiksmai gali sukelti jam nepataisomą žalą.

Daugelis gamintojų rekomenduoja naudoti švelnų, sausą audeklą ar tam skirtą valymo rinkinį, sukomplektuotą specialiai LCD ekranų naudojimui.

Venkite naudoti tokius produktus kaip Windex kadangi jų sudėtyje yra amoniako, alkoholio arba abiejų ir jie gali pažeisti LCD panelį.

Vienkartinės sausos/drėgnos LCD valymo šluostės, kurias galima įsigyti parduotuvėse, gali išspręsti auščiau paminėtas problemas, taip pat problemą, kuri nebuvo paminėta. Drėgna šluostė yra sudrėkinama tokiu tirpalo kiekiu, kad netektų stebėti nulašėjimų ar nutekėjimų ant ekrano. Komplektuose esančios šluostės nepalieka įbrėžimų, kai yra naudojamos pagal nurodymus. Galiausiai, vienkartinio naudojimo šluostė visiškai panaikina kryžminio užterštumo galimybę. Tai gali nutikti tada, kai šluostė ar audeklas yra naudojami ant daugiau nei vieno prietaiso ar yra naudojama daugybę kartų kaip kalbama viršuje. Jeigu valymui naudojamas audeklas užteršiamas sandėlyje tarp valymo priemonių, jūs galite sukelti nepataisomą pavojų savo brangiam LCD ar Plasma televizoriui tiesiog vienu šluostės perbraukimu! Kas dėl kainos, pats geriausias rizikos panaikinimo pasirinkimas LCD monitorių, televizorių, Plasma televizorių bei bet kokių LCD ekranų valymui yra sena protinga idėja – drėgno/sauso šluostymo sistema.

Prieš valydami, išjunkite kompiuterį, atjunkite jį nuo įkroviklio ir išimkite bateriją, antraip, rizikuosite pikselių sunaikinimu LCD monitoriuje.

Nežinote? Klauskite!