Prasidedant pavasariui, klausimas – kaip valyti langus, neretam iš mūsų neduoda ramybės. Nors šis darbas, atliekamas profesionalų vos per kelias minutes, su tuom nesusidūriusiems žmonėms gali trukti itin ilgai bei su kur kas prastesniais rezultatais. Jeigu jau bandėte valyti langus patys ir po sunkaus ir varginančio darbo pastebėjote dryželius, nubėgimus ar saulutei pašvietus netgi išmozojimus – šis straipsnis kaip tik jums. Čia rasite naudingos informacijos kaip profesionaliai valyti langus.

Jums reikės:

  • Indų ploviklio;
  • Kalkių bei rūdžių valiklio (nebūtinai);
  • Langų nubraukiklio (jis nebrangus. Nepagailėkite kelių eurų);
  • Langų valymo šepečio (nebūtinai, tačiau rekomenduojama);
  • Mikropluošto šluostės arba bepūkio popieriaus;
  • Kibiro.
Įžanga – kaip nevalyti langų:

Nuo senų laikų paplitęs metodas, kai valoma naudojant ‘specialų’ purškiamą skystį bei trinant langus senais laikraščiais ar kokiu kitu tam netinkamu popieriumi, yra ne tik itin sunkus darbas, bet ir neefektyvus. Visų pirma – purškiamų priemonių geriau nenaudoti. Jos tik apsunkina darbą ir yra beprasmės. Antra – trynimas popieriais ant langų sukuria statinį krūvi, kuris traukia purvo daleles ir išvalius langus jie iš karto pradeda purvintis. Kam tada išviso valyti?

Pirma dalis – kaip nuvalyti nuo langų kalkes:

Lango dalis, esanti lauke, gali būti itin sunkiai valoma. Jeigu ant jos yra įsisenėjusių kalkių ar kitokių sunkiai nuvalomų nešvarumų, prieš įprastą valymą nuvalykite ją su kalkių bei rūdžių valikliu. Baigę praplaukite langą švariu vandeniu.

Antra dalis – kaip valyti nuo langų lipdukus:

Jeigu ant stiklų yra priklijuotų lipdukų, juos nuvalyti yra paprasta. Tiesiog sudrėkinkite juos šiltu vandeniu ir leiskite šiek tiek pamirkti. Tada imkite specialų langų gremžtiklį arba aštrų plastmasinį gremžtuką, pridėkite jį prie stiklo 45 laipsnių kampu ir švelniai braukite. Gremžtuko gremžiamoji dalis turi būti lygi ir švari. Kitaip rizikuosite subraižyti stiklą!

Trečia dalis – kaip valyti langus šepečiu:

Gerai išmazgotas langas ir jo perplovimas švariu vandeniu yra esminiai faktoriai, lemiantys kokybišką lango nuvalymą. Mazgojimui Kaip valyti langus šepečiu?puikiausiai tinka plastikinis kotas, ant kurio užmautas mikropluoštinis audėklas. Jis sugeria daug vandens, kaip ir nuvalyto purvo, tad nebraižo lango bei pakankamai gerai padengia stiklą valymo priemone. Jeigu tokio šepečio neturite, iš bėdos tinka ir tiesiog švelnus ir storas medžiaginis audinys, tačiau jį reikės dažniau skalauti kibire.

O dabar atskleisime vieną viešą paslaptį – turbūt visos valymo įmonės langų valymo priemonę gaminasi tiesiog iš indų ploviklio bei šilto vandens. Nors rinkoje ir egzistuoja langų valymo priemonių, visgi jas naudoti yra neracionalu, nes kainos atžvilgiu vargu ar kuri iš jų gali prilygti indų plovikliui. O rezultatas ne ką prastesnis – purvas ir riebalai puikiai nuvalomi. Tik svarbu nenaudoti jo per daug – vos lašelio ar dviejų pilnai užtenka. Įpylus daugiau, mišinys gali smarkiai suputoti, kas vėliau sukeltų nepatogumų.

Ketvirta dalis – kaip nubraukti langus:Kaip nubraukti langus nubrauktuvu

Išmazgotą langą nubraukinėti specialiu nubrauktuvu galima keliais būdais. Profesionalai (dešniarankiai) pradeda nuo kairiojo viršutinio kampo vertikalios kraštinės ir braukia atvirkščia S raidės forma. Tačiau galima braukti ir vertikallia linija žemyn arba horizontalia, nuo vieno lango krašto iki kito. Svarbiausia braukti be sustojimų ir iki pat kitos lango kraštinės. Nubraukus, nubrauktuvo guminę dalį nuvalyti bepūke šluoste (puikiai tam tinka mikropluošto šluostė ar koks kitas, švarus bepūkis skuduriukas).

Penkta dalis – langų kraštų nuvalymas:Langų kraštų valymas

Nubraukus visą purvą, net ir profesionalams reikia apvalyti stiklų kraštus. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į langų viršų – jeigu greitai nenuvalysite ten užsilikusio vandens, jis nubėgs žemyn ir langą teks valyti iš naujo. Tad pirma, su švaria mikropluošto šluoste (ar kitu panašiu skudurėliu) perbraukite lango viršumi, o tada ir kitas kraštines. Jeigu liko dryželių ar kokių kitų nešvarumų – pavalykite juos tuo pačia, švaria šluoste, ar bepūkiu popieriumi.

Automobilio stiklų valymas

Jeigu skaitote šią dalį, vadinasi teko susidurti su sunkumais valant priekinį bei galinį automobilio langą. Deja, teko su tuom susidurti ir mums. Teko pirkti įvairiausių langų valymo servetėlių, ploviklių ir purškiklių. Visais bandytais atvejais, valymo procesas būdavo sunkus ir varginantis bei kartais ir visiškai neveiksmingas – langai tik išsimozodavo ir, kad švariai nuplauti, tekdavo perplaudinėti vėl ir vėl. Tačiau jums taip vargti jau nereikia. Paslaptis labai paprasta – reikia tik mikropluošto šluostės. Tik jos ir paprasčiausio stiklų valiklio. Garantuojame, kad net ir purviniausius langus nuvalysite vos per porą minučių. Tiesiog apipurškite stiklą ploviklių, palaukite kelias sekundes ir nuvalykite švaria mikropluošto šluoste. Jeigu langai labai purvini, gali tekti panaudoti ir dar vieną mikropluošto šluostę, o jas iškalbę, galėsite naudoti vėl ir vėl. Ir pigu ir labai efektyvu!

O jeigu, visgi, tai norite patikėti tikriems profesionalams, langų valymas Vilniuje bei Kaune itin kokybiškai ir greitai atliekamas įmonės UAB Balila.

Pastaba: sklando daug gandų ir patarimų, kaip valyti langus su amoniaku, citrinos sultimis, kola ar dar bala žino kuo. Ginčyti jų efektyvumo nesinori, kaip ir nesinori minėti, jog  pavyzdžiui, amoniakas gali pažeisti dažų sluoksnius.  Norisi tik patarti – rinkitės paprasčiausią ir efektyviausią metodą, kurį renkasi ir profesionalai – indų ploviklį. O jeigu nepadeda – kalkių ir rūdžių valiklį. Esant kitiems, itin sunkiai pašalinamiems nešvarumams – specialų langų gremžtuką. 

Nežinote? Klauskite!