Klaviatūros gali tapti nešvarios, kai jos naudojamos pernelyg dažnai, ypač tais atvejais, kai naudotojas dažnai valgo ar rūko šalia kompiuterio. Jei klaviatūra tampa pernelyg nešvari, jos funkcionavimas sutrinka arba ji gali išvis nebefunkcionuoti. Problemos, su kuriomis galima susidurti tokiu atveju: visiškai nebeveikiantys arba užstringantys klaviatūros mygtukai bei dažnas ženklų pasikartojimas spausdinimo metu. Atkreipkite dėmesį į tai, kad demontuojant klaviatūrą taip, kaip aprašyta žemiau, garantija, kurį suteikė pardavėjas, gali nebegalioti.

Kaip valyti klaviatūrą?

Žingsniai
  1. Išjunkite kompiuterį ir atkabinkite klaviatūros jungtį prieš bet kokią valymo procedūrą. Neatjunkite ir neprijunkite klaviatūros, kol kompiuteris dirba. Taip darydami galite pažeisti mechanizmą, jei jūsų klaviatūra yra ne USB pagrįsta. Klaviatūros atjungimas tol, kol kompiuteris veikia, yra saugus tik tada, kai klaviatūra yra prijungta prie kompiuterio per USB.
  2. Greitam valymui apsukite klaviatūrą aukštyn kojomis ir išpūskite visas nereikalingas nuosėdas iš klaviatūros. Įsitikinkite, kad darote tai tokioje vietoje, kur krintančios nuosėdos gali būti lengvai išvalomos. Apverskite klaviatūrą aukštyn kojomis ir spausdinkite ja keletą minučių. Jūs turėtumėte matyti šiek tiek nešvarumų, krintančių žemyn. Pakeiskite kampą ir spausdinkite dar intensyviau, kad didžioji dalis nešvarumų būtų pašalinta.
  3. Nuvalykite mygtukų pakraščius medvilniniu tamponu, pavilgytu izopropilo alkoholiu.
  4. Nuodugnesniam valymui išimkite visus mygtukus. Padarykite tai švelniai atplėšdami kiekvieną mygtuką atsuktuvu ar panašiu prietaisu. Išėmę mygtukus, išpūskite visas nuosėdas. Drėgnu (tačiau ne šlapiu) audeklu lengvai nuvalykite visus paviršius. Neleiskite jokiam skysčiui patekti į klaviatūrą.
  5. Išvalykite visus atskirus mygtukus ir įdėkite juos atgal į klaviatūrą.
Ką daryti aplaisčius klaviatūrą?
  1. Nedelsiant atjunkite klaviatūrą arba išjunkite kompiuterį.
  2. Apsukite klaviatūrą aukštyn kojomis ir papurtykite.
  3. Sausinkite kaip įmanoma daugiau bet kokiu audeklu, kol klaviatūra vis dar apversta aukštyn kojomis.
  4. Palikite klaviatūrą aukštyn kojomis kiek galima ilgiau (mažiausiai vieną naktį)
  5. Jeigu įmanoma, sandariai padenkite pagrindą ir pačią klaviatūrą kuo daugiau ryžių. (Ryžiai sutraukia į save drėgmę)

PATARIMAI

Apsvarstykite galimybę palikti tarpo klavišą vietoje. Šį klavišą sunkiausia sugrąžinti į vietą ir lengviausia sulaužyti.

Gali būti sunku sugrąžinti mygtukus į nešiojamąjį kompiuterį, ypač tarpo ir Enter klavišus, turinčius atskirą palaikymą po jais, kurį reikia įmontuoti kartu su mygtuku.

Nešiojamojo kompiuterio klaviatūros yra šiek tiek skirtingos. Ne visada būtina išimti mygtukus iš nešiojamojo kompiuterio tam, kad galėtumėte išvalyti klaviatūrą. Dažnai pakanka izopropilo alkoholio ir ausų krapštukų ar suspausto oro.

Nufotografuokite klaviatūrą skaitmeniniu fotoaparatu prieš tai, kai pradėsite ištraukinėti mygtukus (bus lengviau atsiminti kur koks mygtukas dedasi, kai reikės vėl surinkinėti)

Galite išimti visus mygtukus iš klaviatūros, sudėti juos į mažą uždarą krepšį (tokį kaip kojinėms) ir išskalbti juos kartu su rūbais skalbimo mašinoje. Klaviatūros pagrindą išvalykite siurbliu bei šlapiu skuduru.

Jeigu kas nors nepasiseka ar atrodo abejotinai, naudokite ryžius orui sandarioje taroje drėgmei sugerti. Ryžiai yra ypač sugeriantys ir gali džiovinti iš esmės bet kokioje drėgmėje, jei esti pakankamas ryžių kiekis ir neatsiranda naujų drėgmės šaltinių.

Jeigu pamiršote, kokia tvarka turi būti sudėlioti mygtukai, tiesiog įjunkite kompiuterį. Windows lange įeikite į Start>All Programs>Accessories>Accessibility>On Screen Keyboard. MAC tipo kompiuteriuose eikite į Apple Menu>System Preferences>International>Input Menu, patikrinkite Keyboard Viewer, atidarykite meniu su vėliava dešinioje pusėje viršuje, ir pasirinkite Show Keyboard Viewer. Tokiu būdu pamatysite klaviatūrą ekrane, dabar Jūs jau galite kopijuoti raidžių/numerių/simbolių tvarką.

Kai kurie žmonės, iš tikrųjų, plauna klaviatūrą indų plovyklėje. Nebandykite valyti klaviatūros tokiu būdu, jei nenorite jos prarasti. Jei visgi nuspręsite kišti klaviatūrą į indaplovę, prieš ją naudodami įsitikinkite, kad klaviatūra yra visiškai sausa. To neturėtumėte daryti su belaidėmis klaviatūromis.

Suspausto oro alternatyva gali būti elektrinis plaukų džiovintuvas su labai stipriu pūstuvu. Visiškai nesvarbu, ar šiluma įjungta, ar išjungta. Tai taip pat puikus būdas nuvalyti dulkes.

ĮSPĖJIMAI

Jeigu išimate mygtukus, laikykite juos kuo atokiau nuo vaikų ar augintinių. Palaidi mygukai gali sukelti dusimo/springimo pavojų.

Neįkvėpkite suspausto oro turinio. Saugu naudoti tai išvėdintoje patalpoje, tačiau koncentruotas turinys yra nuodingas ir gali Jums pakenkti ar net nužudyti.

Purkšdami suspaustą orą, neapverskite buteliuko žemyn. Tai gali sukelti skysčio propelentų patekimą į klaviatūrą ir tokiu būdu visiškai ją sunaikinti. Taip pat įsitikinkite, jog naudojate suspaustą orą visiškai išvėdintoje patalpoje.

Jeigu naudojate ryžius drėgmės sugėrimui, prisiminkite, jog reikia įsitikinti, kad neliko kokių nors išsausėjusių medžiagų (tokių kaip išsausėjęs sirupas iš cukrumi pripildytų gėrimų, kavos tirščiai ar bet kas, kas liko nuo išlietų skysčių).

Nežinote? Klauskite!