Garų šluota

Valymas garais yra išties puikus valymo būdas. Jūs ne tik, kad išvalote iki 98% bakterijų, bet ir darbas einasi daug lengviau ir efektyviau. Beabejo, tai pavyksta tik su sąlyga, jog turite patikimą ir kokybišką garais valantį įrenginį. Visgi, ne retai šie įrenginiai prastovi spintose ir naudojami gana primityviai.

žmonės ne retai skundžiasi dėl netinkamo šių įrenginių veikimo ar netgi gedimų. Deja, kartais tą sąlygoja ne nekokybiškas įrenginys, o netinkamas jo ekspoatavimas. Šiame rašinyje rasite naudingų patarimų kaip efektyviai ir saugiai dirbti valymo garais įrenginiais.

Kaip valyti plyelių tarpus garais:

Paprastai, plytelių tarpų valymas yra itin varginantis darbas, bet naudojant garų valytuvą, tai kur kas lengviau. Tiesiog nugarinkite keliasdešimt centimetrų tarpo ilgio ir perbraukite su šepečiu. Tada nuvalykite šluoste ir tarpas baigta. Tai daug daug greičiau, negu naudojant agresyvias chemines medžiagas.

Kaip valyti čiužinį garais:

Atsakymas labai paprastas – su kilimams valyti pritaikytu antgaliu kuo puikiausiai išvalysite ir čiužinį. Nustatykite mažą garų kiekio padavimą ir lėtai važiuokite čiužiniu. Jeigu jūsų garų valytuvas pakankamai kokybiškas – drėgmės ant čiužinio daug nebus, tad ir išdžius jis greitai.

Šaldytuvo, indų plovyklės, skalbimo mašinos bei džiovyklės valymas:

Galbūt nepagalvojote, jog šiuos prietaisus galite kuo puikiausiai išvalyti garasi? Na, dabar, turbūt jau niekada nevargsite su krūvom šluosčių ir kempinėlių! O jeigu reikia greitai atitirpinti šaldiklį, spėkite kas gali pasitarnauti? Taip, garų valytuvas!

Kaip valyti automobilio saloną garais:

Jeigu automobilio sėdynės dėmėtos ir maldauja cheminio valymo, greičiausiai galėsite išvalyti viską patys ir netgi ekologiškomis priemonėmis! Sumaišykite lygiomis dalimis baltąjį actą, valgomąją sodą bei muilą (arba indų ploviklį), išplakite, supilkite į purškiamą buteliuką, išpurškite dėmes, palaukite kelias minutes, tada griebkite šepetį, ištrinkite ratais dėmes ir vandens pripildytu garų valytuvu išvalykite, kaip įprasta. Nors ir smirdės actu (galite pakvėpinti eteriniais aliejais), bet sutaupysite nemenką sumą už profesionalų cheminį salono valymą.

Kaip nulupti tapetus garais:

Garų valytuvas bus tiesiog palaima keičiant tapetus. Pamirškite gremžimus, peilius ir rankų raumenų treniravimus (galite tai padaryti netraumuodami nugaros sporto salėje). Su garų valytuvu tapetai lupsis be jokių problemų. Tiesiog išgarinkite visą tapetuo juostą, luktelkite, kol išbrinks ir lengai nulupkite.

Kaip valyti langus garais:

Kai kurie garų valytuvai komplektacijoje turi ir nubrauktuvą langams. Nors dažniausiai jie nėra tokie efektyvūs, kaip paprasčiausi nubrauktuvai, nes būna gana nerangūs, visgi jais galima sėkmingai nubraukti nugarintą langą. Dažnai žmonės skundžiasi, jog nubraukiant lieka vandens lašelių ir ruoželių. Dažniausiai taip įvyksta jeigu braukiant laikoma netinkamu kampu prigludusią nubrauktuvo gumą. Kampas turėtų būti visai nedidelis, o nubraukus, guma nuvaloma šluoste, bet svarbiausia – geras lango nuplovimas. Jeigu stiklas labai purvinas – garinti reikia kelis kartus, kad nubraukinėti reiktų ne purvą, o beveik švarų vandenį. Taip pat svarbu nubraukus nepamiršti šluoste perbraukti langų viršutinės briaunos, nes ten susikaupęs vanduo nubėga stiklu žemyn.

Kiti patarimai kaip valyti garais:
  •  Sienų ir kitų paviršių, nudažytų vandens pagrindo dažais, valyti negalima;
  • Nenaudokite garų valytuvo neapsaugotiems nuo vandens paviršiams;
  • Valydami medines grindis būkite itin atsargūs. Visų pirma, jos turi būti padengtos vandeniui atsparia danga, kaip kad poliuretanu ar laku. Netgi ir tinkamai apsaugotos grindys laikui bėgant nusidėvi ir apsaugos nebelieka. Kartais tai sunku pastebėti plika akimi ir nusidėvėjimas gali pasirodyti kaip tiesiog purvas. Nugarinus neapsaugotas medinių grindų dalis, vanduo pateks į medienos plyšelius ir jo jau nepavyks iš ten ištraukti, ko pasekoje, mediena gali išsipūsti ir pakeisti savo išvaizdą. Laminuotos grindys taip pat, dažniausiai nėra pakankamai gerai apsaugotos, nes lentelių kraštai, ne retai, būna nepadengti apsauginiu sluoksniu.
  • Net ir apsaugotos medinės grindys, ne retai būna sugadinamos, naudojantis garų valytuvais. Pasitaiko atvejų, kai garų valytuvas pažeidžia poliuretano ar lako sluoksnius, palikdamas medieną atvirą. Taip pat garų valytuvų šluostės gali apibraižyti paviršius. Tad atsižvelgiant į visas rizikas, medinių grindų garų valytuvu geriau nevalyti, nebent turite garantinius raštus bei įrenginio gamintojo garantijas, jog garais valantis prietaisas yra tinkamas jūsų dangai valyti;
  • Jeigu jūsų vanduo kietas, naudokite distiliuotą vandenį, kitaip laikui bėgant įrenginys greičiausiai suges. O jeigu neturite distiliuoto vandens, galite jo pasigaminti su kavos aparatu!

Nežinote? Klauskite!