Augintiniai teikia didelį džiaugsmą bet kai ateina laikas jais rūpintis ir valayti jų paliktą nešvarą, prasideda nemenki galvos skausmai. Įprasti naminiai gyvūnai, šunys ir katės, gali turėti bjaurų įprotį šlapintis ant sofų, atlošų ir visų įmanomų jūsų turimų apmušalais apmuštų baldų. Taip dažniau elgiasi jaunesni gyvūnai, ne iki galo išmokyti naudotis dėže gamtiniams reikalams atlikti ir/ar eiti šlapintis į lauką. Skaitydami šį straipsnį sužinosite, kaip valyti jūsų augintinių paliktas „dovanėles“ ir pašalinti nuo jų sklindantį kvapą.

Veiksmų planas
Acto ir kepimo sodos metodas
  1. Jei galima, kuo greičiau suraskite ir popieriniu rankšluosčiu sugerkite šlapimą arba iš karto, vos tik jūsų augintinis pridergė.
  2. Butelyje sumaišykite vienos dalies kepimo sodos ir 3 dalių vandens mišinį. Pakratykite butelį arba kitą talpą, kad sumaišytumėte kepimo sodą ir vandenį. Kai kepimo soda pilnai susimaišys su vandeniu, paimkite šlapią skudurą ir ant suterštos vietos uždėkite gautą pastą.
  3. Po to, kai uždėsite pastą, ant pastos užpilkite distiliuoto acto ir nuvalykite sausu rankšluosčiu ir/arba popieriniu rankšluosčiu, kad galėtumėte sugerti drėgmę.
  4. Galite šį veiksmą pakartoti du kartus. Jei tai darysite daugiau kartų, galite pakenkti audiniui.
  5. Po to, kai rankšluosčiu nusausinsite audinį, jei galite, padėkite jį saulės atokaitoje arba plaukų fenu pilnai išdžiovinkite audinį.
Listerine (burnos skalavimo skystis) metodas
  1. Panašus į acto ir kepimo sodos metodą. Paprasčiausiai sumaišykite vandenį ir burnos plovimui skirtą priemonę Listerin ir gautu mišiniu plaukite suterštą vietą.
  2. Rankšluosčiais arba popieriniais rankšluosčiais sugerkite drėgmę ir audinį padėkite saulės atokaitoje arba pilnai išdžiovinkite pūsdami sausą orą.
  3. Listerin kvapas išliks kelias dienas, bet po kelių dienų neturėtų likti jokio kvapo. Gazuotas vanduo taip pat gali būti naudojamas šalinant nuo naminių gyvūnų organizmo išskyrų sklindančius kvapus.
Kukurūzų krakmolo metodas
  • Dar vienas būdas šalinti kvapus yra kukurūzų krakmolo pabarstymas arba tirpalo su juo papurškimas ant suterštos vietos, vėliau nuplaunant vandeniu. Išdžiovinkite įprastiniu būdu ir turėtų dingti bet kokie galimi kvapo pėdsakai.

Patarimai

Mokykite ir skatinkite savo augintinį naudotis tam tikra vieta atlikti savo gamtinius reikalus. Tai skatindami naudokite skanėstus.  Jei jūsų pastangos neduos pageidaujamo rezultato arba jei gyvūnas labai daug pridergęs, galbūt jums vertėtų pasamdyti kilimų valymo specialistą, kuris specializuojasi baldų apmušalų valyme ir kvapų šalinime. Taip sutaupysite savo brangų laiką ir nervus, o jūsų baldų apmušalai atrodys kaip nauji. Jie jums pavyks sučiupti savo augintinį  atliekant gamtinius reikalus, pasinaudokite galimybe įskiepyti jam įprotį šlapintis dėžėje su kraiku arba lauke. Papurškite Fabreze arba kokia nors kita priemone kvapams šalinti, kad rezultatas būtų dar efektyvesnis. Visada būtina gerai išvalyti šlapimą, kadangi jame esantis amoniakas gali sudirginti jūsų gerklę, kvėpavimo takus, o jūsų augintiniai ir toliau nesiliaus šlapinęsi toje pačioje vietoje. Katės šlapinasi ant baldų, nes taip žymi savo teritoriją. Tai ženklas, kad jūsų katė dėl kažko nerimauja. Galbūt grįžę namo su savo drabužiais į namus atsinešė kitos katės kvapą ir jūsų augintinei atrodo, kad jos namuose yra įsibrovėlis. Galbūt jai stresą kelia koks nors kitas veiksnys. Nustatykite ir pašalinkite ją trikdantį objektą.

Perspėjimai

Niekada valymui nenaudokite baliklio, kadangi jame esantis amoniakas vėl paskatins jūsų augintinį šlapintis toje pačioje vietoje. Valydami pridergtas vietas mūvėkite pirštines. Ne visada jūsų augintinis šlapinasi netinkamoje vietoje piktybiškai. Jei problema nesiliaus, pasikonsultuokite su veterinaru.

Nežinote? Klauskite!