Yra keletas  metodų įbrėžimų pašalinimui nuo LCD monitoriaus ar TV ekranų. Šie metodai gali atrodyti visiškai neveiksmingi, tačiau nemažai žmonių tikina, kad jie daro stebuklus. Deja, mums yra sudėtinga išbandyti visus šiuos būdus ant įvairių ekranų, o be to – iš pradžių juos reikia ir subraižyti… Tad jeigu išmėginsite nors vieną iš aprašytų būdų – parašykite ir mums ir pasidalinkite savo patrtimi su kitais skaitytojais!

Pieštukinio trintuko metodas
 1. Nuvalykite įbrėžimų plotą, naudodami švarų vandenį ir švarų, minkštą audeklą. Tada nusausinkite šį plotą.
 2. Paimkite pieštuko trintuką. Ant trintuko negali būti jokio pieštuko grafito ar ko nors kito likučių, nes tikriausiai nelabai norėtumėte ištepti jais savo monitorių.
 3. Panaikinkite įbrėžimus. Švelniai trintuku patrinkite įbrėžimus ar perbraukite trintuku išilgai defekto.
 4. Trinkite, kol įbrėžimai visiškai išnyks.
Trynimas alkoholiu
 1. Paruoškite valymo tirpalą. Padarykite, kad vandenyje būtų 3.5% izopropilo alkoholio. Tad, jeigu naudotumėte 70% alkoholį, jūs skiestumėte 1 dalį alkoholio su 20 dalių vandens.
 2. Paruoškite ekraną valymui. Valykite pažeistą ekrano plotą, naudodami šiek tiek švaraus vandens bei minkštą audeklą ar naują medvilninę šluostę. Stenkitės valyti labai švelniai, bet nuodugniai. Pradėkite nuo pačių įbrėžimų, tada valykite aplink taip, kad nuvalytas plotas būtų porą kartų didesnis įbrėžimų skersmens.
 3. Pradėkite įbrėžimų šalinimą. Sudrėkinkite kitą medvilninę šluostę ar sulenktą naujo audinio kampelį silpnu alkoholio tirpalu. Atsargiai ir švelniai įtrinkite tirpalą į įbrėžimus neišeidami už įbrėžimų ploto.
 4. Kantriai tęskite darbą. Trinkite švelniais judesiais tol, kol pranyks įbrėžimai. Silpnas alkoholio tirpalas turėtų padengti įbrėžimų plotą.
 5. Pašalinkite alkoholį, naudodami kitą šluostę ar audinio dalį – švelniai pavalykite plotą švariu vandeniu.
 6. Nusausinkite visą plotą.

Patarimas: Jums gali prireikti stipresnio alkoholio tirpalo, jei šis pasirodo neveiksmingas. Pabandykite padvigubinti alkoholio stiprumą ir nuvalyti įbrėžimus dar kartą. Darykite tai palaipsniui, kol galiausiai pasieksite apie 35% stiprumą. Nebandykite nieko stipresnio už tai. Jei šis skiedinys pradės daryti dėmes, iškart nutraukite valymą!

Vazelino metodas
 1. Nuvalykite ekrano paviršių.
 2. Paimkite šiek tiek vazelino ir pripildykite juo ekrano įbrėžimus.
 3. Švelniai nuvalykite vazelino likučius, būdami atsargūs, kad nenuvalytumėte viso vazelino. Nespauskite šluostės, kuria valote vazeliną, pernelyg stipriai, kad šiek tiek vazelino liktų įbrėžimuose.
 4. Vuolia. Manoma, kad tai suveikia todėl, kad optinis tankis jungiasi su LCD paviršiumi geriau nei oras. Tačiau, įsidėmėkite, jog tai gali padaryti įbrėžimus ir labiau pastebimus. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad vazelinas nusidėvės ir šią procedūrą reiks kartoti dar ir dar kartą.

Nežinote? Klauskite!