Kietas vanduo kitais žodžiais tariant – didelis skaičius vandenyje ištirpusių kietųjų medžiagu. Šios medžiagos dažniausiai būna mineralai, kaip kad kalcis ar magnis. Vandeniui garuojant nuo stiklo, ne retai šios medžiagos lieka, suformuodamos kieto vandens, ar kalkiu demes. Chemiškai, šios medžiagos yra šarmai, tad jų pašalinimui reikalinga rūgštis. Naudojant kelias, namų biutyje dažnai sutinkamas priemones, galima nesunkiai visa tai pašalinti.

Štai instrukcija, kaip nuvalyti kalkes nuo stiklo
  1. Užpildyti pusę purškiamojo buteliuko vandeniu. Jei yra galimybė – naudoti suminkštintą vandenį. Tokiu atveju, valymo procesas bus lengvesnis.
  2. Likusią purškiamojo buteliuko dalį užpildyti baltuoju actu. Jeigu dėmės sunkiai valosi – naudoti daugiau acto, negu vandens. Galima naudoti vien tik actą be vandens, jei dėmės yra itin sunkiai valomos.
  3. Iškratyti mišinį, kad viskas susimaišytų.
  4. Išpurkšti langų vietas, kur yra kieto vandens dėmių ir palaukti 5 minutes. Kai kuriems langams gali užtekti vos vienos minutės laukimo, kad būtų gražiai nuvalyti.
  5. Švariu rankšluosčiu sušlapinti švariame vandenyje, bei kruopščiai nuvalyti langą.
  6. Nusausinti langą sausu rankšluosčiu.

Patarimai

Vandens ir acto mišinys gali nepadėti, jei dėmės yra itin įsisenėjusios. Tokiu atveju ieškokite stiprių valiklių, bei pasiruoškite sunkiam darbui.
Jeigu neturite acto, galite jį pakeisti citrinų sultimis. Citrinos turi panašias rūgštis, kurios padeda nuvalyti šarminius junginius.

Įspėjimai

Nenaudokite specialių nukalkintojų langams valyti (nebent gamintojas nurodo kad galima). Jie gali nepataisomai sugadinti stiklą.

Nežinote? Klauskite!