Kaip naudojant ultravioletinių spindulių lempą aptikti katės šlapimą

Nors neretai vietą, iš kurios sklinda katės šlapimo kvapas, yra sunku aptikti, galite tai pakankamai nesunkiai padaryti naudodami paprasčiausią ultravioletinių spindulių lempą. Žemiau aprašoma, kaip tai padaryti.

Veiksmų planas:
  1. Pirmiausia įsigykite gana didelę ultravioletinių spindulių arba fluorescentinę lempą. Lemputė turėtų būti ilga (geriausia ilgesnė nei 12 colių), kad vienu kartu galėtumėte apšviesti kuo didesnį grindų plotą. Nebrangias lemputes, parduodamas su korpusu, galima įsigyti daugumoje technikos parduotuvių. Nors gyvūnų parduotuvėse taip pat parduodamos ir lempos, jos paprastai būna mažesnės ir brangesnės. Jas taip pat galima įsigyti už prieinamą kainą internetu, tačiau taip perkant teks kurį laiką palaukti ir pakentėti sklindant nepakenčiamam kvapui.
  2. Vietos, iš kurios sklinda katės šlapimo kvapas, reikia ieškoti naktį arba visiškoje tamsoje. Katės šlapimą gali būti sunku pastebėti, ypač, jei jis įsisenėjęs. Todėl ieškant tamsoje galima tikėtis geriausio rezultato. Laukite nakties arba kiek galima labiau užtemdykite kambarį.
  3. Šluojamaisiais judesiais palaipsniui judėkite po patalpą, pradėję nuo tos vietos, kurioje smarvė yra intensyviausia. Kai aptiksite katės šlapimą, jis bus geltonos/žalsvos spalvos. Nenustebkite, jei dėmę pavyko rasti visa šalimais, kur kas arčiau, nei tikėjotės rasti. Ieškokite ne tik ant grindų. Katės yra išradingos! Galite apžiūrėti šias vietas: knygų lentynos, baldai, medžiaginės dekoracijos, vidaus ventiliacijos angos, objektai, kuriuose yra skylės, kaip pvz., nešiojamieji šildytuvai, jūsų katei pasiekiami drabužiai, kitos nedidelės erdvės, į kurias gali prasibrauti jūsų katė, bet kurios kitos jūsų įsivaizduojamos vietos (jei jas matote, vadinasi jos gali būti tas židinys, iš kurio sklinda smarvė).
Senesnė šlapimo dėmė

Senesnės šlapimo dėmės šviečiant ultravioletinių spindulių šviesai bus blankesnės.

  1. Aptikę dėmes jas išvalykite. Jei galite, katės šlapinimosi vietas išvalykite vos tik radę. Jei pageidaujate, galite pažymėti visas vietas lipnia juosta arba pastatę kokį nors daiktą, kaip žymeklį, o tada jas visas išvalyti vienu metu.

 

Patarimai

Dėmių šalinimo produktai taip pat gali būti matomi šviečiant ultravioletinių spindulių šviesai. Nepanikuokite pamatę daugybę dėmių! Valomosios priemonės bus purpurinės, o ne geltonos spalvos, jos paprastai būna kur kas ryškesnės.

Jei naudojate laidinę lempą, turėkite prailginamąjį laidą. Didelė tikimybė, kad jums jo prireiks.

Nežinote? Klauskite!