Ar jūsų šuo smirda arba nuolat kasosi? Pateikiami keli patarimai, kaip maudyti savo šunį. Šunį reikia reguliariai maudyti nuo mažų dienų. Iš pradžių jūsų šuo gali priešintis, bet netrukus jis mielai leisis maudomas.

 Kaip maudyti šun?

 

Veiksmų planas

  1. Paruoškite vietą, kurioje maudysite šunį. Į vieną vietą sudėkite visus daiktus, kurių jums prireiks, rankšluosčius, šunims skirtą šampūną, šunims skirtą kondicionierių (jie jo reikia) ir kempinę. Pasidėkite juos visus sau po ranka, kad prireikus galėtumėte paimti, bet taip, kad juos imant jums neįspirtų ir neaptaškytų šuo. Iki maudymo vietos atitemkite vandens žarną ir iš jos pildami vandenį maudykite šunį arba atsukę čiaupą vandens pripilkite į maudymo vonelę. Nepamirškite, kad šunų oda yra kur kas jautresnė, todėl turėdami tai omenyje maudymui parinkite tinkamos temperatūros vandenį. Geriausiai tinka drungnas arba šiltas vanduo. Jei reikia, paprašykite kito žmogaus, kad jums padėtų.
  2. Labai gerai iššukuokite šuns kailį. Tai gera proga apžiūrėti, ar šuo neturi odos/kailio/sveikatos problemų. Tuo pačiu šuo atsipailaiduos, o jūs turėsite progą parodyti jam savo meilę. Jei pamatysite įsisiurbusias erkes, kreipkitės į veterinarą, kas jis jas pašalintų, arba jas pašalinti galite patys.
  3. Pasirinkite gerą šampūną. Jei jūsų šuo daug kasosi, pasidomėkite, ar kasytis jį skatina parazitai, alergijos ar paprasčiausias odos sudirgimas. Jei jūsų šuo kenčia nuo parazitų, naminiams gyvūnėliams skirtų prekių  parduotuvėje arba mažmeninės prekybos parduotuvėje įsigykite gerą šampūną nuo blusų arba atitinkamą šampūną problematiškai odai gydyti. Jei nėra galimybės įsigyti specializuoto šampūno, galite rinktis švelnų šampūną arba šampūną pasigaminti patys, kadangi dauguma šunų yra alergiški šampūnams, kurių sudėtyje yra cheminių medžiagų. Kai kurių įprastinių šunims skirtų šampūnų sudėtyje yra avižų ekstrakto, kuris sumažina bendrinį sudirgimą. Jei auginate šuniuką, įsitikinkite, kad jis yra pakankamai didelis, kad jį būtų galima maudyti jūsų pasirinktu šampūnu.

Esminis dalykas norint, kad jūsų šuns oda kuo mažiau sudirgtų, maudant jį būtina labai gerai nuskalauti vandeniu. Jūs galite įsigyti purškiantį antgalį vandens žarnai, kurį naudodami galėsite kruopščiai vandeniu nuskalauti savo šunį. Galima įsigyti tiek nedidelių šunų maudymui praustuvėje skirtus purškiančius antgaliu, tiek ir didelių šunų maudymui dušu. Visada šunį nuskalaukite švariu vandeniu. Tam nereikės puodelių, iš kurių pilant vandenį galima nuskalauti šunį. Kai kurie purškiančius antgalius turi gražias ilgas žarnas ir purkštuvus, taigi galėsite paprasčiausiai laikyti purkštuvą apverstą aukštyn kojomis, pakišę po šuns papilve, ir ją nuskalauti. Jūsų šuniui tai atrodys kaip spa! Vasaros metu savo šunį galite išmaudyti kieme, naudodami vandens žarną.

  1. Gerai sušlapinkite savo šuns kailį. Pradėkite nuo galvos. Gerai įmasažuokite šampūną į kiekvieną jo raukšlę arba linkį, pvz., po jo priekinėmis letenomis ir kaklu. Kad rezultatas būtų geriausias, savo nykščiais arba kitais pirštais padarykite masažą, darydami sukamąjį judesį. Būtinai kruopščiai ištrinkite tas vietas, kurios visada susitepa.
  2. Nuprauskite galvą ir snukį. Tai labai svarbu, jei jūsų šuo turėjo ar turi blusų. Maudant blusos prisiglaus arčiau kūno ir bus galima lengviau pašalinti kiek galima daugiau šių parazitų. Jei ant jūsų šuns šampūno nėra užrašo „negrauš akių“, paimkite šiltu vandeniu sudrėkintą flanelinės medžiagos gabalą ir švelniai nutrinkite jo snukį bei pasmakrę. Tam naudokite šiltesnį vandenį, nes taip padarysite poveikį blusoms ir jų bus lengviau atsikratyti.  Pasistenkite, kad šampūno NEPATEKTŲ į jūsų šuns akis, nosį, ausis ir nasrus. Blusos labai mėgsta slėptis ausyse, tačiau veislių su didelėmis ausimis šunims (ši tsu, bladhaundai, maltos bišonai ir kiti) yra linkę į infekcijas, jei ausys viduje yra šlapios. Šių veislių šunų ausų vidų užtenka iššluostyti vos sudrėkintu frotinio audinio medžiagos gabalu arba naudoti drėgnus ausų krapštukus. Įtrynę šampūną į savo šuns kūną stenkitės jį palaikyti kiek įmanoma ilgiau, laikydamiesi ant buteliuko pateiktų nurodymų.
  3. Savo šunį vandeniu skalaukite tol, kol pradės bėgti švarus neputotas vanduo. Tada dar kartą nuskalaukite. Jei jūsų šuo bijo, kai yra skalaujamas jo snukis, ranka kelis kartus nubraukite vandenį nuo vandens čiaupo ant jo snukio, taip jį nuskalaudami. Jūs taip pat galite naudoti šlapią frotinio audinio medžiagos gabalą ir sukant mažais apskritimais nuprausti šuns snukį.
  4. Paimkite mažą arba didelį rankšluostį, užklokite juo savo šuns nugarą ir trindami nusausinkite jį. Taip pat būtinai nusausinkite jo ausų vidų. Būdamas šlapias šuo instinktyviai ima purtytis, todėl būkite atsargūs. Žiemos metu arba beveik ištisus metus, kai šunys yra maži, ant grindų patieskite sausą rankšluostį ir plaukų fenu išdžiovinkite bei plaukų šepečiu iššukuokite savo šunį. Galbūt norėsite savo šunį apipurkšti šunims skirtais kvepalais. Juos galite įsigyti įprastinėje šunims skirtų prekių parduotuvėje. Su kvepalais elkitės atsargiai. Kai kurie šunys gali būti alergiški, todėl prieš naudojimą pasikonsultuokite su savo veterinaru arba profesionaliu naminių gyvūnų kirpėju. Šunims, kurie yra linkę į ausų infekcijas, naudokite 2 lašus veterinaro paskirtos skalavimo priemonės, kuri palengvins ausų džiuvimą. Negalima skaityti, kad šuo yra tinkamai išmaudytas, jei iš jo ausų nėra pašalinti plaukai. Tai ypač taikytina šunims, kurie yra linkę į ausų infekcijas. (Tai daro jūsų veterinaras arba šunų naminių gyvūnų kirpėjas, ir mielai parodys jums, kaip tą padaryti patiems).

 

Patarimai

Į maudymo vonelę savo šunį galite įvilioti skanėstu, ypač jei jūsų šuo yra didelis, kurio negalite įkelti į vonelę. Nepamirškite, kad svarbu, jog į šuns nosį, nasrus, ausis ir akis negali patekti vandens/muilo. Išmaudę šampūnu savo šunį iššukuokite jo kailį, kad jis išsitiesintų. Beveik visi šunis iš pradžių priešinasi maudynėms. Neilgai trukus jie ima mėgautis jomis, tačiau pasitaiko tokių, kurie toleruoja maudynes, bet vis tiek jomis nesimėgauja. Esminis dalykas yra maudynių metu kalbinti ir bendrauti su savo šunimi, palepinti skanėstais ir pakasant. Netrukus jūsų šuo suvoks, kad po maudynių jis ima skaniai kvepėti. Ne tik žmonėms nepatinka smirdėti, tai nepatinka ir šunims. Galima įsigyti specialius siurbtukus, kurie tinka vidutinių ir nedidelių veislių šunims, jie padeda suvaldyti šunį. Kartais galite naudoti pasaitą, kuriuo prie čiaupo pririštumėte šunį, jei jis didesnis. Jei šunį maudote lauke, galite šunį pririšti prie stulpo. Kad jūsų šuo geriau jaustųsi, kalbinkite jį. Po maudynių palepinkite savo šunį skanėstu, taip jį apdovanodami už bendradarbiavimą maudantis. Pirmiausia pradėkite nuo šuns galvos, taip purvas nubėgs ant tos kūno dalies, kurią prausite sekančią. Taip daryti yra kur kas geriau nei pirma nuprausti kūną, o po to ir vėl jį suteršti. Pradėkite nuo viršaus, o tada eikite žemyn. Jūs sušlapsite! Todėl maidydami savo šunį neapsivilkite savo mėgstamiausių drabužių. Verčiau muvėti kokius nors senus džinsus, maikutę arba seną palaidinę. Jei šuo didelis, geriau būtų jį maudyti kieme su vandens žarna.

 

Perspėjimai

Būtinai prieš maudydami savo šunį perskaitykite visus ant šampūno buteliuko surašytus nurodymus ir perspėjimus. Jūsų šuo gali priešintis, todėl turėsite jį stipriai laikyti. Niekada šampūno nepilkite į šuns ausis, nebent būtent taip nurodė veterinaras. Galima įsigyti preparatų, kuriais, jei reikia, galima valyti ausis. Ausies kanalą galite užkimšti dideliu vatos gumulu, tačiau niekada nekiškite nieko smailo, kaip vatos tamponas, nes galite pradurti ausies būgnelį. Būtinai naudokite specialiai šunims skirtą šampūną ir niekada nenaudokite to, kurį ką tik naudojote trinkdami savo pačių plaukus, nes jis gali sukelti rimtų šuns sveikatos problemų. Jei jūsų šunį išbėrė arba pasireiškė kokie nors kiti alerginės reakcijos požymiai, nedelsiant susisiekite su savo veterinaru. Nusiplaukite rankas.

 

Maudymo būdai, kai šunų odą dengia ploni, silpni kailio plaukai

Prieš maudydami iššukuokite šunį, taip pašalinsite prikibusius objektus ir plaukų kaltūnus. Įtrinkdami šampūną netrinkite jo staigiais judesiais, kaip tą darytumėte trinkdami savo pačių plaukus, tokiu būdu plaukai tik dar labiau susivels ir sueis į kaltūnus. Sušlapinkite šunį, vandenį pildami nuo viršaus į apačią (kaip aprašyta aukščiau, trinkite tik vieną kurią nors vietą ir šampūnu neapipilkite ant viso šuns kūno), tada užpilkite šampūno ant vienos vietos ir švelniai įtrinkite jį į plaukus. Trinkite tol, kol jis užputos, palaikykite ant šuns kūno tiek laiko, kiek nurodyta ant šampūno pakuotės, o tada nuskalaukite vandeniu tol, kol galiausiai pradės bėgti švarus vanduo. Sausindami šunį netrinkite rankšluosčiu, nes taip susiformuos nauji kaltūnai. Toliau švelniai įtrinkite, maigykite, tapšnokite plaukus, taip pasieksite geriausią rezultatą. Jei kambario temperatūra yra per žema, galite rankšluostį įkišti į mikrobangų krosnelę ir minutę jį pašildyti.  Šuo bus pamalonintas ir kol jį džiovinsite sėdės ramiai. Ypatingą dėmesį skirkite šuns analinės angos ir kirkšnių zonai, pasirūpinkite, kad jos būtų švarios ir ant jų neliktų plaukų. Jei reikia, atsargiai prieš maudynes nukirpkite šiuos plaukus, kad šuo būtų kuo švaresnis. Išvalykite šuns dantis! Paprašykite, kad jūsų veterinaras parodytų, kaip tai daryti. Jei šunį šukuosite kas savaitę, jį reikės rečiau maudyti, tačiau jei šuo ir toliau nesiliauja smirdėjęs arba jo plaukuose/kailyje yra pašalinių objektų, gali reikėti jį maudyti. Kasydami savo šunį ir žaisdami su juo atsargiai lieskite jo ausis, letenas, uodegą ir snukį/dantis. Taip šuo pripras būti liečiamas. Jūsų veterinaras ir naminių gyvūnų kirpėjas bus dėkingi už tai, o jūsų šuo jausis komfortiškiau ir jaus mažesnį stresą! Paprašykite, kad jūsų veterinaras patartų, kokių daiktų reikia maudant savo šunį. Gali būti tokių daiktų, kurie tinka konkrečios veislės ir dydžio šunims.

Nežinote? Klauskite!