Jei jūsų šuo yra dar visai mažas, neseniai atsirado jūsų namuose arba skirtingai nuo jūsų netaip gerai žino, koks gyvūno elgesys namuose yra tinkamas, jums gali tekti patirti, ką reiškia, kai šuo teršia (šlapinasi) jūsų namuose. Egzistuoja daug efektyvių būdų, kaip padaryti, kad šuo neitų į namą. Paprašykite savo veterinaro, kad jis rekomenduotų kokį nors tirpalą, kuris būtų veiksmingas jūsų šuns atžvilgiu. Jei per vėlu ir jūs jau susiduriate su šlapimo ant kilimo problema, kietmedžio grindų arba čiužinio, laikykitės žemiau pateikiamų nurodymų, kaip pašalinti šuns šlapimą.

Kaip išvalyti šuns šlapimą

Kaip išvalyti šuns šlapimą iš kilimo
  1. Sugerkite šlapimą. Nusausinkite jį. Jei įtrinsite šuns šlapimą į kilimą, jūs jį sugadinsite. Pirma pradėkite valyti šalia suterštos vietos, o tada pamažu pereikite prie jos. Kadangi skysčiai paprastai susigeria į kilimą, o tada juos galima sugerti iš kilimo lauk, sausinti šlapimą turėtumėte pradėti nuo dėmės krašto.
  2. Užpilkite vandens ant suterštos vietos, kad ją praplautumėte, o tada vėl sugerkite vandenį iš valomos vietos.
  3. Suterštą vietą reikia praplauti gazuotu vandeniu, kad sugertumėte kvapą, o tada vėl nusausinkite. Šis veiksmas neprivalomas.
  4. Rankšluosčiais arba šlapio/sauso valymo siurbliu sugerkite drėgmės perteklių.
  5. Naudokite gyvūnų augintojams skirtą valiklį, kuris specialiai skirtas kvapų suterštoje vietoje šalinimui. Nuo šių produktų ant kilimo gali likti dėmių, todėl pirmiausiai juos reikėtų išbandyti ant nuošalaus kilimo lopinėlio. Perskaitykite ant pakuotės surašytus nurodymus, kaip reikia valyti.
Kaip išvalyti šuns šlapimą nuo kietmedžio
  1. Senu skuduru nušluostykite kiek galima daugiau  šlapimo.
  2. Suterštą vietą šiek tiek apibarstykite kepimo soda. Jei aptikote jau išdžiūvusį šlapimą, apipurškite valomą vietą vandeniu, o tada paberkite kepimo sodos. Palikite pabarstytą sodą per naktį.
  3. Siurbliu nusiurbkite kepimo sodą nuo kietmedžio grindų.
  4. Grindis nuplaukite savo turimomis įprastinėmis valymo priemonėmis ir įprastu būdu.

Patarimai

Kad galėtumėte išvalyti šuns šlapimą iš čiužinio, atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir tuo atveju, kai norite pašalinti šuns šlapimą iš kilimo, bet tik šalinant iš čiužinio reikės kur kas stipresnės valymo priemonės. Valymo priemonė turi įsigerti į tą pačią vietą, kaip ir šlapimas. Turite pašalinti visą kvapą, net jei jo neužuodžiate. Jūsų šuo arba kitas gyvūnas, kurį laikote savo namuose, gali užuosti šlapimą ir jam gali užeiti noras „pažymėti“ tą vietą. Šunys, kurie dar būdami maži šuniukai buvo sterilizuoti arba kastruoti, kur kas rečiau žymi teritoriją vidaus patalpose, lyginant su tais šunimis, kurie nesterilizuoti arba nekastruoti, arba kurie buvo sterilizuoti arba kastruoti būdami vyresni.

Perspėjimai

Valydami šuns šlapimą nenaudokite produktų, kurių sudėtyje yra amoniako ir panašaus kaip jo kvapo medžiagų. Amoniako kvapas yra panašus į šlapimo, todėl šuo gali pajusti dar didesnį norą žymėti vidaus patalpas. Jei ketinate pakeisti kilimą, būtinai patikrinkite dangą po juo. Ją taip pat gali reikėti pakeisti.

Nežinote? Klauskite!