Kaip išvalyti skalbimo mašiną?Gal tai ir nuskambės keistai, bet skalbimo mašiną taip pat reikia valyti, nes po skalbimo, iš rūbų pašalinti nešvarumai, prilimpa prie skalbimo mašinos vidinių sienų ir pradeda skleisti nemalonius kvapus, kurie persiduoda skalbiamiemes rūbams. Jeigu jūsų skalbimo mašina yra naujesnio modelio, negu nuotraukoje, dešinėje, ją išvalyti bus paprasta. Taigi, pateikiame instrukciją, kaip išvalyti skalbimo mašiną:

Kaip išvalyti skalbimo mašiną?
  1. Pripildykite skalbimo mašiną karštu vandeniu. Lengviausia tai padaryti, būtų, įjungiant karšto plovimo rėžimą ir jį nutraukiant, kai mašina prisipildo vandens. Taipogi galite, tiesiog pripilti kaitinto vandens iš virdulio, ar puodo.
  2. Į dozatorių įpilkite litrą chloro baliklio. Įjunkite mašinos plovimo rėžimą kelioms sekundėms, kad baliklis susimaišytų su vandeniu. Tada išjunkite ir leiskite baliklio ir vandens mišiniui pabūti mašinoje mažiausiai vieną valandą. (Jeigu nenorite naudoti baliklio, galite nusipirkti specialų skalbimo mašinų ploviklį. Jį galite rasti daugumoje didžiųjų prekybos centrų. O jei ir tai jums nepatinka, galite tiesiog įpilti litrą baltojo acto.)
  3. Praėjus mažiausiai vienai valandai, vėl įjunkite skalbimo rėžimą ir palikite, kol jis baigsis. Jūsų skalbimo mašina dezinfekuota ir išvalyta. Jeigu mašina skleidžia nemalonų baliklio kvapą, dar kartą pripildykite ją karštu vandeniu ir įpilkite litrą acto. Leiskite valandai pastovėti ir dar kartą įjunkite skalbimo rėžimą.
  4. Išvalykite durelių guminį apvadą. Šioje vietoje gali atsirasti pelėsių. Naudokite universalų valiklį, bei kempinę ir popierinius rankšluosčius.
  5. Nepamirškite išvalyti dozatoriaus. Ten ne retai prisikaupia plaukų, bei kitų purvų. Naudokite universalų ploviklį, arba acto ir vandens mišinį.
  6. Skalbimo mašinos valymas baigtas

Patarimai

  • Išskalbtus drabužius išimkite iš kart, mašinai baigus skalbti. Palikus šlapius drabužius viduje, vos po poros valandų, gali atsirasti pelėsiai, kurie prasmardins drabužius ir po truputį gadins skalbimo mašiną.
  • Baigus skalbti, palikite skalbimo mašinos dureles praviras. Sandarios durys ir drėgmė viduje, sudaro idealias sąlygas pelėsių augimui.
  • Įsitikinkite, kad skalbimo mašinos dalys išsausėja. Baigus skalbti išimkite nuimamas dalis, kurios sušlampa skalbimo metu.

Nežinote? Klauskite!