Jeigu galvojate, jog jūsų mikrobangų krosnelės sienos yra natūraliai gelsvos, o ne baltos – pats laikas susimąstyti apie jos išvalymą. Ilgai nevalytos krosnelės efektyvumas mažėja, o maisto likučiai, prilipę prie vidinių sienų, skleidžia nemalonius kvapus. Tai gana rimtos priežastys imtis valymo darbų nedelsiant. Iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, jog darbas nebus per lengvas, nes šveisti sieneles nėra labai patogu, tačiau šiame straipsnyje pateikiamas būdas jus maloniai nustebins, nes yra lengvas ir daug laiko neužimantis darbas.

Kaip išvalyti mikrobangų krosnelę

 1. Paimkite dubenį kurį saugu naudoti mikrobangų krosnelėje. Įpilkite pusę stiklinės vandens, bei valgomąjį šaukštą baltojo acto.  (Jeigu naudosite didelį dubenį, pilkite vieną stiklinę vandens, bei du valgomuosius šaukštus acto).
 2. Įdėkite dubenį, su ką tik paruoštu mišiniu, į mikrobangų krosnelę,  pakaitinkite 5-ias minutes maksimaliu krosnelės pajėgumu. Darant tai pirmąjį kartą, patartina procesą stebėti, nes galingesnėms orkaitėms gali pakakti ir mažiau minučių. Viso to tikslas – kad aprasotų orkaitės vidinės sienos.
 3. Palikite dubenį viduje 15-ai minučių pastovėti. Karšti garai, atlaisvins prilipusius maisto likučius, o baltasis actas pašalins įsigėrusius kvapus.
 4. Atsargiai išimkite dubenį. Nepamirškite,  jog jis bus karštas.
 5. Išvalykite krosnelės vidų popieriniais rankšluosčiais, arba sausa šluoste (geriausia su mikropluošto šluoste). Valykite, kol krosnelės sienos bus sausos.
 6. Nepamirškite išvalyti kitas dalis (krosnelės lėkštę, sukamąją dalį, bei dureles).
 7. Pasidžiaukite.

Kiti trys būdai, kaip iš mikrobangų krosnelės pašalinti nemalonų kvapą.

 1. Naudojant citriną. Ką tik išspaustas citrinų sultis sumaišykite su vandeniu, santykiu 1:3 (vienai stiklinei vandens, trečdalis stiklinės citrinų sulčių). indą, su šiuo mišiniu, įdėkite į krosnelę, bei pakaitinkite apie tris minutes. Leiskite mišiniu pastovėti viduje, apie 30 minučių. Kitas būdas – tiesiog perpjauti citriną per pusę, bei padėti ant mikrobangų krosnelės lėkštės, kartu su valgomuoju šaukštu vandens, tada pakaitinti ir palaukti 30 minučių.
 2. Naudojant valgomąją sodą. Padėkite mikrobangų krosnelės viduje, atidarytą, valgomosios sodos pakuotę ir uždarę krosnelės dureles, palikite pastovėti nakčiai.
 3. Naudojant kavą. Šviežią kavą, arba kavos tirščius, sudėkite į indelį ir palikite krosnelės viduje ilgesniam laikui (nakčiai). Taip pat, galite įdėti porą kavos šaukštelių į pusę puodelio vandens ir pakaitinti krosnelėje kelias minutes.

Patarimai:

 • Norėdami išvalyti mikrobangų krosnelę nuo pridegusio maisto, ar kitas, sunkiai išvalomas dėmes, galite naudoti acetoninį nagų lako nuėmėją. Suvilgykite sausą šluostę nagų lako nuėmėju, bei ištepkite  juo dėmes. Leiskite pastovėti kelias minutes, bei nuplaukite įprastu valikliu, bei vandeniu. Jeigu vis tiek nenusivalo – bandykite ilgiau palaikyti nagų lako valiklį ant dėmės.
 • Kitas paprastas būdas, kaip išvalyti mikrobangų krosnelę nuo pridegusio maisto – ant kempinės užberkite valgomosios sodos miltelių, bei užpilkite baltojo acto. Pakaitinkite kempinę mikrobangų krosnelėje 20-30 sekundžių, bei ta pačia kempine išvalykite pridegusius nešvarumus.
 • Pasinaudojus mikrobangų krosnele, visada palikite ją atidarytą, kad išsivėdintų maisto paskleisti aromatai.
 • Išlaikyti švarią mikrobangų krosnelę, jums padėtų, jeigu šildydami maistą, jį uždengtumėte.
 • Niekada nenaudokite abrazyvinių valiklių mikrobangų krosnelių valymui.

Nežinote? Klauskite!