Ar jūsų katytė turi btū pasmerkta avėti cemento batus? Kartais pasitaiko, kad joms prie letenų prikimba gniutulas kraiko, kuris sukietėja joms tarp pirštų, o tai gali būti nesveika ir skausminga, o jums sudėtinga pašalinti. Išbandykite žemiau pateikiamą prevencinį metodą. Jis taip pat puikiai tinka norint nuslėpti nuo savo augintinių, jog rausėtės po jų valdas.

Ką daryti, kad kraikas neliptų prie jūsų katytės letenų

 

Veiksmų planas
  1. Tolygiai paberkite kraiko į dėžę, kurioje katė atlieka savo gamtinius reikalus, apie 6-10 centimetrų storio sluoksnį, priklausomai nuo dėžės dydžio ir jūsų auginamų kačių skaičiaus.
  2. Ant kraiko sluoksnio pabarstykite kelias saujas popieriaus skiaučių (nenaudokite laikraščio, nes iš jo pasidaro pliurzė ir situacija pasidaro dar labiau probleminė).
  3. Kad ir kokią „dovanėlę“ jūsų katytė palieka kraiko dėžėje, ji persifiltruos per popierių arba ją bent jau bus galima nesunkiai įžiūrėti. Prisiminkite savo archeologo mėgėjo įgūdžius ir pradėkite kasti!
  4. Prie naujojo valymo metodo gali reikėti priprasti, bet pastangos vertos rezultato. Naudokite standartinį šiukšlių semtuvėlį (aš naudoju seną mentelę) ir pastumiu popierių į vieną šoną, tada išimu „lobį“, kuris būna užkastas apačioje, ir išmetu kaip visada.
  5. Vėl išsklaidykite popieriaus skiautes ir įberkite saują arba dvi naujų skiaučių vietoje pašalinto popieriaus, šiek tiek kraiko ir jūsų problema bus išspręsta.

 

Patarimai

Mūsų atveju toks sprendimas buvo labai vykęs (mes turime tris kates, vienai iš jų buvo pasireiškęs ankstyvos stadijos inkstų nepakankamumas (pvz., ji gausiai šlapinosi, todėl „cementiniai batai“ buvo betampantys iš tiesų rimta problema, bet taip daugiau nebėra). O kalbant apie tai, kaip svarbu nuslėpti nuo savo augintinių, jog rausėtės po jų valdas, jei paskleidėte popieriaus skiautęs, argi jie ką nors suuos? Dėl šios priežasties kraiko taip pat užteks kur kas ilgiau!

Perspėjimai

Dėžės, kurioje katė atlieka savo gamtinius reikalus, nereikėtų nukloti aštrios ar kietos medžiagos skiautėmis, tai pat ir plastiku. Nenaudokite laikraščio, jis pasidaro tąsus ir nepadeda išspręsti problemos, ją gali netgi pabloginti. Tam puikiai tiks įvairiausia makulatūra, išskyrus jau minėtus laikraščius.

Nežinote? Klauskite!