Nors jūs mylite savo gyvūnus, gyvendami su savo augintiniais jūs susiduriate su rimtais iššūkiais, nes išlaikyti savo namus švarius ir gaivius, kad jie neprimintų tvarto, yra nelengva. Nesvarbu, kaip labai stengiatės rūpintis ir prižiūrėti savo gyvūnus, kartais jie gali skleisti tokį kvapą, dėl kurio visos jūsų pastangos gali nueiti per niek. Nepriklausomai nuo to, ar kvapai yra įsigėrę jūsų namuose ar jie sklinda nuo ypač dvokiančio gyvūno kailio, galite imtis žemiau išvardintų veiksmų, kad galėtumėte pašalinti gyvūnų skleidžiamą kvapą.

Ką daryti, kad jūsų namai nesmirdėtų augintinio skleidžiamais kvapais?

Veiksmų planas
  1. Apsirūpinkite kepimo soda. Ji yra natūralus kvapų sugėrėjas, todėl šalinant dažniausius naminių gyvūnų kvapus ji tarnauja kaip geriausias žmogaus draugas. Ji gali būti naudojama ne tik kaip natūralus oro gaiviklis (ant spintelės palikite atidarytą dėžutę), bet taip ji gali pašalinti kvapus, sklindančius nuo audinių, baldų ir netgi iš kačių kraiko dėžių.

Prieš naudodami kepimo sodą pasidomėkite, ar ji tinka konkrečiam audiniui. Paprastai nuo kepimo sodos neturėtų likti dėmių ir ji neturėtų sugadinti baldų arba patiesalų audinių, tačiau visada geriausia apsidrausti, kad nereiktų gailėtis. Ant nedidelio ploto savo baldų arba kambaryje paberkite kepimo šiek tiek kepimo sodos, o tada išsiurbkite arba nuvalykite šlapiu skudurėliu. Užberkite kepimo sodos ant gyvūno šlapimo. Kiek galima greičiau sugerkite šlapimą popieriniu rankšluosčiu ir šlapią plotą apiberkite kepimo soda. Palaukite, kol išdžius, o tada plotą patapšnokite švariu rankšluosčiu. Kai plotas galutinai išdžius, siurbliu išsiurbkite likutį. Į kraiko dėžę įberkite kepimo sodos. Katės kraiko dėžei gali prireikti kelių dėžučių kepimo sodos. Dėžėje paberkite sluoksnį sodos, o tada paberkite kraiką. Tada, jei katės netrikdo pasikeitimai, paberkite dar vieną sodos dėžutę ant kraiko. Taip pasišalins šalutinis katės kvapas.

  1. Naudokite HEPA filtrą, oro ir A/C filtrus dažnai keiskite. Ore sklindantis gyvūnų kvapas gali užsilikti jūsų oro filtruose ir dėl to gali nuolat tvyroti blogas kvapas. Tiesą sakant, kai kurie gyvūnų augintojai pripranta prie jų namuose tvyrančio kvapo, kad net gali nesuvokti, jog tai kenkia dvokiančiam šuniui arba katei (arba kuriam nors kitam auginamam gyvūnui). Įsigykite HEPA oro filtravimo sistemą, kad galėtumėte pašalinti bjaurius gyvūnų skleidžiamus kvapus. Paprastai tokios filtravimo sistemos gali kainuoti nuo100 dolerių, tačiau priklausomai nuo dydžio ir pajėgumo jų kaina gali išaugti iki tūkstančių. Nedidelė oro gryninimo sistema gali pašalinti kvapus iš kelių kambarių, jos priežiūra yra lygiai tokia pati, kaip ir įprastinės ŠVOK sistemos (keičiami filtrai ir reguliari priežiūra).  Kartą per mėnesį išvalykite arba pakeiskite savo ŠVOK sistemos filtrus. Pakeitus arba išvalius filtrus jūsų ŠVOK sistema ne tik ilgiau tarnaus (ir padės jums sumažinti išlaidas), bet ir padės išsklaidyti ore tvyrančius blogus kvapus.
  2. Norėdami pašalinti blogą kvapą ir kad gyvūnas dar kartą nepridergtų tos pačios vietos, naudokite neutralizuojančią kvapus šalinančią priemonę. Nors purškalai ir maloniai kvepiančios žvakės gali padėti užmaskuoti gyvūnų kvapą, vienintelis būdas užbėgti už akių dažnam dergimui yra noro tai daryti numalšinimas. Gyvūnai pažymi arba apšlapina tas pačias vietas dar ir dar kartą, nes jie užuodžia savo pačių kvapą. Jei naudosite natūralų jonizatorių arba neutralizatorių, sumažės tikimybė, jog gyvūnas vėl apsilankys toje pačioje vietoje ir taip pamažu pašalinsite blogą kvapą. Iš tos vietos pašalinkite gyvūnu išmatas arba šlapimą. Nereikėtų paprasčiausiai baldų arba kilimo sušlapinti neutralizatoriumi, pirma turite įsitikinti, kad išmatos arba šlapimas buvo pilnai pašalinti (arba kiek galima geriau pašalinti). Vietos valymui naudokite švarų vandenį ir popierinius rankšluosčius. Norint pilnai pašalinti išmatas arba šlapimą, patartina naudoti šlapio valymo siurblį arba ištraukėją. Nepatartina naudotis gariniu valytuvu. Naudojant jį gali tik dar labiau suintensyvėti kilime arba balduose įsigėręs kvapas. Patikrinkite išvirkščią kilimo pusę arba po baldais. Gyvūnų šlapimas susigeria nuo paviršiaus gilyn, juo gali įmirkti kilimo išvirkščia pusė arba kita po juo esanti medžiaga. Tikriausiai panorėsite atkelti kilimą ir atidengti grindis bei gerai jas išvalyti. Naudokite geros kokybės gyvūnų kvapų neutralizavimo priemonę. Įsigykite tokį produktą, kuris skirtas šalinti specialiai gyvūnų skleidžiamus kvapus. Jis gali tikti ne tik šlapimo, bet ir kitų išskyrų bei vėmalų kvapo šalinimui. Laikykitės ant butelio surašytų nurodymų, kad galėtumėte pilnai pašalinti kvapą.
  3.  Nudažykite namą. Tai gali skambėti drastiškai, bet jei niekas kitas nepasiteisina, išdažius vidines namų sienas galima sulaukti reikiamo rezultato. Rinkitės plaunamus dažus, jie jūsų gyvūnui patinka gulinėti palei sienas arba žymėti teritoriją palei grindjuostes. Tiesą sakant, natūralūs riebalai, kuriuos išskiria gyvūnų oda, gali kelti smarvę ir įsigerti į gipsą arba medį. Nuvalykite sienas valikliu, kurio sudėtyje yra enzimų, o tada perdažykite sienas. Taip pirmiausia pasišalins visi kvapai ir riebalai.
  4. Išvalykite gyvūno žaislus, indus ir vietą, kurioje jis miega, bent kartą per savaitę. Gyvūno guolį ir žaislus ne tik apipurškite nedideliu kiekiu netoksiško, gaiviai kvepiančio purškalu, bet ir kas savaitę juos gerai iššveiskite. Augintinio indus išplaukite indaplove arba išplaukite karštu muilinu vandeniu. Savo gyvūno indus plaukite lygiai taip pat, kaip plaunate savo šeimos indus. Pasirūpinkite, kad augintinio vandens dubuo visada būtų švarus ir jame visada būtų šviežio geriamo vandens. Jei galite, išplaukite žaislus skalbimo mašinoje. Jei jūsų gyvūnui patinka kimšti pliušiniai žaislai, turėtumėte išskalbti žaislus jų nepažeisdami. Prieš sudėdami į skalbimo mašiną kiekvieną žaislą gerai apžiūrėkite, ar jie neįtrūkę, kad skalbimo mašinoje neišbyrėtų jų kamšalas. Taip pat įtrūkęs žaislas gali pakenkti jūsų gyvūnui, todėl jį reikia išmesti. Jei manote, kad augintinio žaislus galima skalbti skalbimo mašinoje, pabandykite juos išskalbti tuo pačiu bevandeniu gyvūnams skirtu muilu, kurį naudojate tarpe tarp maudymų. Išplaukite guolį ir vietas namuose, kuriose gyvūnas mėgsta gulinėti ar sėdėti. Kai kurie gyvūnai mėgsta gulėti tam tikroje kambario vietoje arba šalia tam tikro baldo. Tas vietas reikėtų reguliariai plauti ir valyti, kad pasišalintų kvapas. Naudokite paviršiams plauti tinkantį ploviklį, kad galėtumėte tinkamai nuvalyti paviršių, jo nepažeisdami.

Patarimai

Būdami namie uždekite aromatines žvakes arba deginkite aromatinius mišinius. Gyvūno guolyje paslėpkite gaiviai kvepiančias skysčius sugeriančias paklodes. Pasirūpinkite, kad jūsų augintinis neprieitų prie skysčius sugeriančių paklodžių, todėl atsekite jo guolio pakloto užtrauktuką ir įkiškite dvi arba tris paklodes. Kas kartą siurbliuodami kilimus (tai reikėtų daryti dažnai) naudokite aromatingą kilimų gaiviklį. Savo augintinį veskite pas naminių gyvūnų kirpėją arba maudykite bent kartą per savaitę. Turėkite omenyje, kad jūsų augintinis turėtų toleruoti šampūno kvapą. Taip pat bevandenės gyvūnams skirtos putos leidžia švelniai pašalinti jūsų gyvūno skleidžiamus kvapus tarpe tarp maudynių.

Perspėjimai

Gyvūnų mėgstamų vietų nevalykite netinkamos sudėties ar toksiškais valikliais. Netinkamos sudėties cheminiai valikliai yra ne tik nuodingi, bet taip pat gali sudirginti jūsų gyvūnams akis.

Nežinote? Klauskite!