Šeimos pietūs prie bendro stalo – maloni ir suvienijanti patirtis, tačiau kartais visiems norisi sėdėti prie televizoriaus ir žiūrėti svarbias rungtynes, užkandžiaujant traškučiais ir dešrainiais. Deja, užtenka nedidelės nelaimės ir jūsų svetainės kilime liks nepajudinama kečupo dėmė. Štai keletas patarimų, kaip be stiprių chemikalų panaikinti kečupo, makaronų padažo ar barbekiu padažo dėmes.

Kaip iš kilimo išvalyti kečupo dėmes?

Žingsniai
  1. Dėmei sustingus, švelniai nugrandykite paviršiuje esantį padažą. Naudodami bukąją peilio pusę. pašalinkite kaip galima daugiau kečupo.
  2. Nuspręskite, kaip valysite dėmę. Būtina dėmes valyti konkrečiam kilimo tipui tinkamu būdu. Pavyzdžiui, natūralaus pluošto kilimai, tarkime, vilnos ar žolės, gali prastai sureaguoti į skystus dėmių valiklius (perskaitykite žemiau pateiktus įspėjimus dėl šių chemikalų), taip pat derėtų gerai pagalvoti, prieš valant senovinius ar brangius kilimus. Jei dvejojate, kreipkitės į profesionalų kilimų valymo specialistą.
  3. Jei dėmė išdžiuvo, pavilgykite dėmę drėgnu vandeniu. Sausas dėmes būtina paruošti valymui, todėl tiesiog sudrėkinkite švarų audinį šiltu, bet ne karštu vandeniu ir švelniai juo pavilgykite dėmę.
  4. Pasiruoškite valymo tirpalo. Į litrą šalto vandens įpilkite arbatinį šaukštelį švelnaus ploviklio arba kilimų šampūno. Pamaišykite tirpalą dubenyje , kad gerai susimaišytų.
  5. Prieš naudodami ploviklį, taip pat ir ploviklį, nurodytą šiose instrukcijose, išbandykite jį ant nedidelio plotelio, kur niekas nepastebės. Palaukite kelias minutes. Jei valiklis išbluks ar kitaip pažeis kilimą, nedelsiant išplaukite ploviklį šaltu vandeniu ir kempine. Jei vieta bus pažeista negrįžtamai, tai bent jau nebus kambario vidurys.
  6. Užpilkite valymo tirpalą ant dėmės. Valymo tirpalu gausiai sudrėkinkite švarų audinį ir tiesiog uždėkite jį ant dėmės.
  7. Masažuojančiais judesiais patrinkite audinį šaukštu. Galine šaukšto puse švelniai prispauskite audinį. Po truputį judėkite visu audinio plotu, spirale nuo išorės link centro – taip dėmė neišplis. Tokiu būdu tirpalas įsigers į kilimą, neįtrinsite dėmės į kilimą ir nepažeisite kilimo pluoštų.
  8. Nuskalaukite dėmę. Nuimkite nuo kilimo audinį ir apšlakstykite dėmę vandeniu. Taip pat galite sudrėkinti švarią kempinę šiltu vandeniu ir švelniai pavilgyti dėmę.
  9. Pašalinkite skysčio perteklių. Nusausinkite dėmę švariu virtuviniu rankšluosčiu arba popieriniu rankšluosčiu. Nusausinkite, bet netrinkite.
  10. Nusausinkite kilimą. Užtieskite ant drėgnos vietos švarų, sausą virtuvinį rankšluostį arba tvirto popierinio rankšluosčio skiaučių. Uždėkite ant jų plastikinį maišelį, o tada uždėkite ant maišelio sunkų daiktą, tarkime, didelę knygą. Prieš nuimdami rankšluostį palaukite keletą valandų arba per naktį. Dėmės turėtų nebelikti.

Patarimai

Kuo ilgiau lauksite, tuo sunkiau bus panaikinti dėmę, todėl veikite greitai.

Skaitytojo komentaras: kraujo dėmėms iš kilimo šalinti esu naudojęs skutimosi kremą, kai tuo tarpu visos kitos priemonės tik įtrindavo dėmę į audinį. Veikia puikiai! Įtepkite dantų šepetuku, leiskite per naktį išdžiūti, nuvalykite. Gali reikėti pakartoti.

Įspėjimai

Esama gausybės cheminių kilimų valymo priemonių. Paprastai jų derėtų kaip galima labiau vengti, nes jos gali lengvai pažeisti kilimus, juose gali būti ėdžių ingredientų, kurie nebūtinai panaikins konkrečią dėmę. Dauguma šių produktų žalingi aplinkai bei vartotojams, vaikams ir gyvūnams gali sukelti alerginę reakciją arba apsinuodijimą.

Norėdami apsaugoti rankas, užsimaukite gumines pirštines.  Nors valymo tirpalas, kurį pasiruošėte pagal šias instrukcijas, nėra toks stiprus kaip dauguma cheminių valiklių, esančių rinkoje, atsargumas dar niekam nepakenkė.

Nežinote? Klauskite!