Kaip išvalyti kavos dėmes?Jei kavos gėrimas yra neatsiejama Jūsų kasdienio gyvenimo dalis, Jums turbūt yra ne kartą tekę apipilti kava savo drabužius ar staltiesę. Kavos dėmes privalu išvalyti tuojau pat, nes kitaip jos gali įsisenėti labai greitai. Naudodami keletą paprastų namų ingridientų ir šepetėlį, galite išvengti kavos sukeltų audinio patamsėjimų.

Taigi, instrukcija, kaip išvalyti kavos dėmes:
 1. Kuo skubiau išvalykite kavos dėmę popieriniu rankščiuosčiu. Netrinkite rankščiuosčiu į šonus, o tiesiog prispauskite iš viršaus, kad neįtrintumėte dėmės giliau į audinį. Naudokite tik baltą popierinį rankšluostį, spalvoti paveiksliukai gali išsilieti ir dažai sukels dar didesnes ir sunkiau išvalomas dėmes.
 2. Plaukite audinį tik iš blogosios pusės. Neskalaukite dėmės iš gerosios audinio pusės, nes ji gali išsilieti ir išplisti.
 3. Lygiomis dalimis sumaišykite skalbimo milteių, baltojo acto ir šalto vandens. Šiuo mišiniu padenkite abi audinio puses toje vietoje, kur yra dėmė. Nepamirškite prieš tai patikrinti gauto mišinio veikimą ant panašaus audinio ir įsitikinkite, kad mišinys nesugadins audinio spalvų.
 4. Ištepę šiuo mišininiu abi dėmės puses palikite 5 minutėms, kad mišinys įsigertų į dėmę.
 5. Naudodami dantų šepetėlį ar kitą nedidelį šepetėlį sukamaisiais judesiais patrinkite išteptas vietas.
 6. Tuomet abi puses praskalaukite su šaltu vandeniu.
 7. Galite panaudoti truputį skystų miltelių ir juos ištepti nykščiu iš abiejų pusių.
 8. Praskalaukite ir išplaukite abi dėmės puses. Naudokite balinimui skirtų skalbimo miltelių. Juose esančios veikliosios medžiagos gali pakeisti audinio spalvas ir jį susilpninti.
 9. Po plovimo gerai apžiūrėkite audinį ir įsitikinkite, kad neliko jokių dėmių žymių. Jei dėmių vis dar yra, nelaukite, kol medžiaga išdžius. Tuojau pat pakartokite procesą ir vėl patikrinkite audinį.

PATARIMAI

 • Jei audinys, ant kurio išsipylė kava yra šilkas ar kita sunkiai valoma medžiaga, geriausia dėmes valyti pasitelkiant profesionalią pagalbą.
 • Jei esate tokioje vietoje, kurioje negalite būti su dėme, uždėkite ant supurvintos vietos šiek tiek sodos. Sodą pabarstykite ant šlapio skudurėlio ir nestipriai įtrinkite į sulaistytą vietą. Soda gali šiek tiek sustabdyti dėmės įsisenėjimą ir įsigėrimą iki to laiko, kol Jūs galėsite tinkamai išvalyti dėmę.
 • Kaip atsarginį variantą galite panaudoti langų valiklį. Gerai perskaitykite valiklio instrukciją ir nenaudokite valiklio konkretiems audiniams valyti, kuriuos įvardija valiklio gamintojai.

ĮSPĖJIMAI

Prieš naudodami bet kurį iš čia pateiktų patarimų, įdėmiai peskaitykite audinio etiketę. Joje turi būti surašyti visi įspėjimai ir audinio valymo būdai. Jei kai kurie punktai ant etiketės prieštauaruja šias paminėtas instrukcijas, vadovaukitės informacija etiketėje.

Nežinote? Klauskite!