Valymas garais turbūt jau visų žinomas valymo būdas. Garais valantys prietaisai dabar gali būti randami beveik kiekvienoje elektronikos prekių parduotuvėje. Ir nenuostabu, nes valant garais nenaudojamos jokios cheminės priemonės, o išvalomi net ir itin sunkiai pasiekiami nešvarumai, nes mažytės garų dalelės sugeba prasiskverbti net į mažiausius paviršių plyšelius. Be to, pašalinama net ir didžioji dalis įvairiausių mikrobų ir tai padaroma kur kas greičiau ir lengviau, lyginant su tradiciniais valymo metodais. Visa tai, kaip ir turėtų sufleruoti, jog jie yra tikrai vertingi prietaisai, tačiau pabandžius jais pasidomėti susiduriama su tikru iššūkiu – pasirinkimas itin platus. Tiek prietaisų tipų, tiek atskirų modelių modifikacijų yra tikra gausybė. Tad jeigu jau domitės tokio prietaiso įsigijimu – šis straipsnis kaip tik jums.

Iš esmės, garais valantys prietaisai skirstomi į tris kategorijas – garų šluota, rankoje laikomas garų valytuvas bei garų siurblys. Kartais rankinis garų valytuvas gali būti komplektuojamas su įranga paverčiančia jį į garų šluotą. Tad jūsų pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių. Tačiau kad ir ką bepirktumėte, pirmiausia turėtumėte įsivertinti įrenginio sudėtingumą. Dažna pirkėjų problema būna susijusi su nenoru kiekvieną kartą užsiimti įrenginio surinkinėjimu, išrinkinėjimu bei valymu. Jeigu galite, parduotuvėje išsiardykite prietaisą ir išsiaiškinkite jo valymo ir priežiūros instrukcijas.

Garų šluota

Garų šluota

Garų šluota buvo sukurta kaip naujos kartos grindų valymo įrankis, žadantis padėti atlikti grindų valymo darbus be vargo. Rinkoje galima rasti daugybę tokių šluotų, bet toli gražu ne visos jos tą “darbą be vargo” suteikia. Jeigu domitės pigiausiais variantais, vertėtų atkreipti dėmesį, jog greičiausiai garų šluota bus pakankamai sunki ir didesnio ploto išvalymui reikės skirti ne mažiau jėgų, negu valant įprasta grindų šluota (dar vadinama mop’u). Taip pat vertėtų suprasti, jog nors ji ir vadinama garų šluota, visgi, ji nešluoja… Tad prieš dirbant su ja vertėtų grindis iššluoti arba išsiurbliuoti. Kitu atveju jūs tik stumdysite purvą bei greitai supurvinsite šluostę. Tad viską pasvėrus, greičiausiai, leisti pinigus pigiai garų šluotai neapsimoka. Nebent jūsų grindų plotas yra nedidelis ir po plovimo nepavyksta išgauti pakankamai geros grindų išvaizdos  (tarkime laminuotas grindis išplauti vandeniu iki spindinčios išvaizdos yra gana sunku). O jeigu gyvenate dideliame name ir galite sau leisti įsigyti kokybišką (ir ne retai brangią) garų šluotą – tai tikrai pinigų vertas pirkinys. Gerai išsiurbus kambarius, teliks tik pravažiuoti šia šluota ir grindys spindės švara.

Rankinis garų valytuvas

Šis prietaisas tikra palaima valant virtuvės plyteles, sunkiai prieinamus paviršių kampus ar kitus paviršius, kai įprastai valant reikia naudoti chemiją ir šveisti kempinėmis. Su šiuo garų valymo prietaisu tereikia vienoje rankoje turėti sausą šluostę, kitoje įrenginį ir visi riebalai, kalkės ir purvai tiesiog nyksta akyse. Visgi, jie Rankinis garų valytuvasnėra geras pasirinkimas didesniems grindų plotams valyti. Nors ir galima įsigyti jų su specialia įranga grindims plauti, valant didesnius plotus greitai paskaus nugarą ir imsitės įprastos grindų valymo šluotos. Na, o valant nedidelius plotus, tai tikrai puikus pagalbininkas. Tik prieš perkant reiktų atkreipti dėmesį į vandens rezervuaro talpą bei maksimalų garinimo laiką. Jeigu perkate šį įrenginį, kad galėtumėte greičiau viską išsivalyti, tai gana svarbūs veiksniai, nes išbaigus rezervuaro vandenį, dažniausiai reikia dar ir palaukti kelias minutes kol įrenginys atvės, o ir papildymo procedūra turi būti atliekama atsargiai – garai tikrai karšti. Tad esant mažos talpos rezervuarui, dažnas vandens pildymas gali kiek įgristi.

Garų siurblys

Garų siurblys

Garų siurbliai dažniausiai gali atlikti visas garų šluotos ir rankinio garų valytuvo funkcijas. Tai priklauso nuo jų komplektacijų. Šis garais valantis prietaisas įpatingai naudingas atliekant generalinį namų valymą, nes jo vandens rezervuaras kur kas talpesnis. Beabejo, ir vandens kaitinimui reikia skirti daugiau laiko. Ar jis būtų patogus jums, turite nuspręsti patys. Jeigu patogu paskui save tampyti siurblį, siurbliuojant namus, turėtų būti patogu ir tampytis garų siurblį. O prieš perkant, būtina įsivertinti siurblio žarnos ilgį – trumpesnė negu 3 metrai, greičiausiai sukels nepatogumų valant sunkiai pasiekiamus plotus.

Patarimai:

  • Nesusigundykite galimybe pilti į garais valančius prietaisus chemines medžiagas. Kartais naudotojai užsimano vandenį sumaišyti su kokia kvapnia chemine medžiaga, kad ši paskleistų malonų aromatą, bet tai gali būti žalinga jūsų sveikatai, nes toji chemija būtų kaitinama aukštoje temperatūroje, ko pasekoje gali virsti nuodais!
  • Perkant įrenginį, svarbu atkreipti dėmesį į jo galingumą. Kuo daugiau barų, tuo efektyviau įrenginys valys.
  • Įrenginio ratukai taip pat gali vaidinti svarbų vaidmenį, nes plastikiniai gali apibraižyti grindis. Jeigu to bijote, reiktų rinktis guminius.
  • Taip pat svarbu ar įrenginys turi garų kiekio reguliavimą. Valant, pavyzdžiui kilimines dangas, medinius paviršius ar baldus, nustačius nedidelį garų išmetimą, paviršiai greičiau išdžius.
  • Verta atkreipti dėmesį i įrenginio komplektaciją – kiek šluosčių bei kitų komponentų pridedama. Ypatingai jeigu įrenginys pigus ir yra tik po vieną dalį, reiktų būti pasiruošus dalių pakeitimui joms sulūžus. Taip pat dažna problema kyla išskalbus įrenginių šluostes, nes šios vėliau susitraukia ir nebeužsideda.
  • Pigūs įrenginiai neretai būna pagaminti iš prastos kokybės plastmasės, tad laikui bėgant pradeda praleidinėti vandenį.
  • Garų valymo prietaisus medinių grindų dangų valymui patartina naudoti tik įsitikinus, jog šios padengtos pakankama, vandeniu atsparia danga. Kitu atveju, naudoti nebent tokį garais valantį prietaisą, kuris leidžia nustatyti minimalų, skleidžiamų garų kiekį, kad prabraukus neliktų vandens likučių. Laikui bėgant, besigaupiantis vanduo gali išpūsti ar kitaip pažeisti medieną.

Nežinote? Klauskite!