Ekologiškas valymas tai šis tas daugiau už tiesiog ekologiškų priemonių naudojimą. Nors be ekologiškų priemonių jis ir neįsivaizduojamas, visgi šis terminas apima platesnę veiksnių visumą. Verčiant iš graikų kalbos, sudėtinio žodžio ekologija viena iš reikšmių būtų aplinkos mokslas, o pats terminas apibūdinamas, kaip  mokslas tiriantis gyvųjų organizmų sąveiką su gyvenamąja aplinka. Ir kaip žinome, mūsų aplinka nėra tik grindys ir kiti paviršiai. Tai ir mūsų oras ir jame sklandančios medžiagos, o taip pat ir mūsų makro aplinka, kuri, visgi, įtakoja mūsų namų aplinką. Taigi, jeigu esate pasiryžę propaguoti tikrąjį ekologišką valymą – vien ekologiškų valymo priemonių neužteks, nes valyti reikia ir orą bei bent jau neteršti gamtos. Tam pasiekti, pateikiame penkis patarimus.

Ekologiško valymo patarimai:ekologiskas valymas
  1. Naudokite ekologiškas priemones

Beabejo, be šio žingsnio ekologiško valymo nepasieksite – būtina esamas chemines ir neretai toksiškas valymo priemones pakeisti į mūsų aplinkai draugiškus valiklius. Jie ne tik, kad kurs deramą aplinką mūsų kūnams, bet ir mažiau žalos gamtą, nes dažniausiai gaminami iš atsinaujinančių gamtos šaltinių. Ekologiškų priemonių pasirinkimas parduotuvėse dabar gausus, tad rinktis tikrai yra iš ko, o jeigu turite laiko ir noro – puikias ekologiškas valymo priemones galite pasigaminti ir patys. Plačiau skaitykite šiame straipsnyje – Ekologiškos valymo priemonės..

  1. Periodiškai vėdinkite namus

Tobulėjant statybų technologijoms ir taupant mums visiems taip brangią šilumos energiją, namai tampa vis labiau izoliuoti. Deja, vėdinimo sistemos retai kada būna pakankamai efektyvios, o net ir esant tokioms, ne retai yra vengiama jas naudoti dėl tų pačių, materialiųjų kaštų. Visgi, periodiškai vėdinti namus yra būtina, nes dėka didelio jų sandarumo, toksiškumo lygis nuolat juose kyla. Ypatingai svarbu gerai išvėdinti namus, baigus juos valyti ne ekologiškomis priemonėmis.

  1. Atsargiai elkitės su antibakteriniais valikliais

Antibakteriniai valikliai (įskaitant ir antibakterines servetėles), ypatingai šaltuoju metų laiku, gana plačiai vartojami, tačiau vieša paslaptis, jog muilas su vandeniu kuo puikiausiai nuplauna rankas. Be to, naudodami antibakterinius valiklius, rizikuojate sukurti atsparių cheminėms priemonėms bakterijų kolonijas.

  1. Nenaudokite cheminių oro gaiviklių

Visi suprantame, jog jeigu kažkas kvepia, reiškias tai ir keliauja į mūsų plaučius bei galų gale ir kraujotaką. Ir jeigu norite atiriboti nuo chemikalų, reiktų juos šalinti ir iš savo organizmo. Yra puikių, natūralių oro gaiviklių, tiek parduotuvėse, tiek ir pačių pagaminamų. Apart visos gausybės kvapniųjų žolelių, kaip kad levandos ar gvazdikėliai, galite bandyti pavirti cinamoną, ar šokoladą. Taip pat patartina namuose laikyti lapuočių augalų. jie nesukurs pakankamo aromato, tačiau padės filtruoti patį orą.

  1. Neišmeskite senų toksiškų priemonių

Keisdami senas chemines valymo priemones į ekologiškas ar tiesiog šiaip išmesdami nereikalingas toksiškas ar kitaip žalingas aplinkai priemones, neišmetinėkite jų į įprastus konteinerius bei nenuleidinėkite į kanalizaciją. Ne retai tos medžiagos patenka į dirvožemius ir vandens telkinius, o tada ir į jūsų virtuvės vandens čiaupą. Negerkite toksiškų atliekų ir geriau priduokite jas į vieną iš arčiausių tam skirtų atliekų aikštelių. Nors jos ir vadinamos didelų gabaritų atliekų aikštelėmis, jūs turite teisę ten palikti visas nereikalingas valymo priemones. Aikštelių adresus rasite čia.

Nežinote? Klauskite!