Šunų ir kačių šeimininkai žino, kad retkarčiais bus priversti valyti iš kilimo savo augintinių vėmalus. Taip nutikus,  suterštą plotą išvalyti taip, kad jis būtų toks, koks buvo ar bent švaresnis nei dabar.

Kaip išvalyti augintinių vėmalus?

Žingsniai

Veikite iškart augintiniui privėmus. Jei vėmalai įsisenėję ar sudžiuvę, juos galima pašalinti sudrėkinus kilimą ir pasinaudojus vienu iš pateiktų būdų.

Būdas naudojant muilą ir vandenį.
 1. Paėmę porą sauso popierinio rankšluosčio skiaučių, surinkite didesnę dalį vėmalų. Neįtrinkite vėmalų į kilimą.
 2. Švelniai ir gausiai nusausinkite drėgnas vietas sausu popierium.
 3. Labai gausiai karštu muiluotu vandeniu sušlapinkite kempinę ir pradėkite šveisti dėmės plotą.
 4. Patikrinkite, ar dėmės tikrai nebėra, išskalaukite kempinę ir išvalykite likusį muiluotą vandenį ir putas.
 5. Palaikykite prispaudę prie šlapio ploto sausą rankšluostį arba popierinį rankšluostį, kol susigers kuo daugiau vandens. Leiskite išdžiūti, o tada išsiurbliuokite kilimą dulkių siurbliu.
Būdas naudojant vielinį šepetį
 1. Apliekite dėmės plotą vandeniu. Vieta turėtų būtų drėgna, bet nemirkti.
 2. Naudodamiesi vieliniu naminių gyvūnėlių šepečiu, iššukuokite plotą. Pirmiausiai šukuokite kryptimi nuo savęs, tada nuo vieno krašto iki kito krašto, kol vėmalų nebeliks.
 3. Išskalaukite šepetį vandeniu ir popieriniu rankšluosčiu, tada pamirkykite baliklyje.
 4. Uždėkite ant dėmės ploto seną servetėlę, kol ši išdžius. Jei ką praleidote, pakartokite.
Būdas naudojant distiliuotą vandenį
 1. Paėmę porą sauso popierinio rankšluosčio skiaučių, surinkite didesnę dalį vėmalų. Neįtrinkite vėmalų į kilimą.
 2. Suvilgykite ar pašveiskite plotą siūriame vandenyje pamirkytu rankšluosčiu.
 3. Rankšluostis panašiai kaip magnetas sutrauks likusius nešvarumus.
 4. Norėdami šį plotą išdžiovinti, palaikykite prispaudę sausą popierinį rankšluostį.

Patarimai

Būtų geriausia, jei kurį laiką po sunegalavimo leistumėt savo šuniui ar katei ramiai pabūti. Šiuo atveju nebūtų nieko žiauraus uždaryti šunį jam skirtoje dėžėje ar katę palikti atskirame kambaryje. Jei augintinis bus ramus, tai sumažins tikimybę, kad jis netrukus jis vėl subloguos bei užtikrins taip reikalingą ramybę.

Nepykite ir nerėkite ant savo augintinio – jis nepajėgus suprasti tokių dalykų, kaip, pavyzdžiui, tai, kad pasijutus blogai reikia bėgti į tualetą.

Ši technika paprasta, tačiau reikalauja laiko ir sunkaus darbo. Palaukite pusvalandį, priklausomai nuo to, kokio kruopštumo reikalaujate ir nuo dėmės sudėtingumo.

Garo valytuvus galima išsinuomoti daugelyje prekybos centrų už prieinamą kainą – juos lengva naudoti, jie tiks ir visam kilimui ar kilimėliui.

Jei laikote brangų ar specialios paskirties kilimą (pvz., gauruotas kilimas, Rytų kilimas, gyvūno kailio kilimas) būtų apdairu  į tą kambarį šuns ar katės neleisti. Užimkite juos kitame kambaryje, o į minėtą kambarį duris laikykite uždarytas. Jei durų nėra, panaudokite apsauginius vartelius, skirtus vaikams, ar bet kokį vientisą ir sunkų daiktą, kurį galima įstatytą į duris iš lauko pusės, kad jūsų gyvūnėlis negalėtų paprasčiau jų nuversti. Tačiau turėkite omenyje, kad ši metodas netinka, jei auginate vietoje nenustygstančią katę, todėl planuokite atitinkamai.

Veiksmingiausia priemonė – indų ploviklis, skirtas plovimui rankomis: jis švelnus, bet pakankamai stiprus, kad prasiskverbtų per maisto nešvarumus.

Nesate tikri, kaip reaguos kilimas? Pasibandykite ant kampo ar  kitos vietos, kuri paprastai yra po kuo nors paslėpta.

Neturite laiko? Pasisamdykite profesionalų valytoją – gali tekti tvarkyti ne vieną kambarį, tačiau pagalvokite, kaip bus smagu po to. Galbūt po visko net padėkosite savo augintiniui!

Plačia mentele susemkite didžiąją dalį nešvarumų.

Galite panaudoti ir užpurškiamus kilimų valiklius, kurių galima įsigyti daugumoje parduotuvių – rinkitės šepečius, ant kurių dangtelių pavaizduotas šepetys su šeriais (šiek tiek pašveisti vis tiek teks).

Kas? Aš taip galėčiau? Leisti išdžiūti? Skamba keistai, bet panašu, kad tai veiksmingas būdas. Jei galite ištverti, leiskite vėmalams kelias dienas pabūti – šiems išdžiūvus, bus lengviau susiurbti. Tada įprastais valymo būdais išvalykite likusią dėmę iš kilimo. Kad ir kaip būtų keista, daugeliu atveju kilimas lieka visiškai švarus.

Įspėjimai

Jei jūsų kilimas retas ar brangus, pagalvokite apie galimybę pasisamdyti profesionalų valymo specialistą, kuris specializuojasi valydamas būtent tokio tipo kilimus.

Jei jūsų augintinis serga, laikykite jį kambaryje su kietmedžio grindimis arba ten, kur patiestas tamsesnių spalvų kilimas.

Jei vėmalai sudžiūvę, netampykite kilimo audinių – galite pažeisti kilimą.

Nežinote? Klauskite!